Fanoušci kopané i hráči v Pojizeří už vzhlížejí k sobotnímu pojizerskému derby Bakova s Mnichovým Hradištěm. Bakovští budou mít o motivaci postaráno, největšího rivala už neporazili dlouhé čtyři roky a na první vítězství od společného postupu do I.A třídy v roce 2006 stále marně čekají.

V lepší situaci je před derby Hradiště, které na rozdíl od domácích netíží starosti se záchranou. Naposledy doma hladce porazili silnou Zeleneč 3:0. „Po předchozí tříbrankové prohře jsme se soustředili více na obranu. Zatáhli jsme se na vlastní polovinu a soupeři se nedařilo najít na naši důslednou defenzívu recept,“ prohlásil trenér MSK Pavel Kočí. „Na derby v Bakově se důkladně připravíme, bude to navzdory naší roli papírového favorita těžký zápas. Aby sezona byla úspěšná, chceme skončit do pátého místa,“ tvrdí Kočí.

Hradiště do něj navíc možná půjde oslabeno, v neděli se totiž zranil útočník Miroslav Hruška, střelec vítězného gólu. „Má možná natržený sval, to není věc na tři dny. Když nastoupí, hraje výborně, ale co je to platné, když odehrál snad tři celé zápasy,“ litoval trenér, který dlouhodobě postrádá další ofenzivní tahouny Pavla Kandráče a Libora Kastnera.

KAREL JEDLIČKA