FC Mělník – SK Bělá 3:2

Domácí fotbalisté se potýkají s nedostatkem hráčů, a tak nastoupili o deseti. Po dvou minutách doplnil mužstvo Pastyřík.

Přesto začali domácí zostra a už v osmé minutě šli do vedení. Kohout si na hranici vápna připravil míč na pravačku a technickou střelou do šibenice překonal hostujícího gólmana Valeše.

O tři minuty později bylo na domácí lavičce ještě veseleji. Po sérii rohů poslal Šmíd míč na hlavu Veltruského a Valeš lovil podruhé. Parádní domácí čtvrthodinu pečetil opět Veltruský, který svoji střelu otřel s přispěním hostujícího gólmana o břevno.

V 21. minutě předvedl nejlepší hráč domácích Veltruský svůj přehled a zkušenost, když si všiml, že hostující brankář stojí daleko před svoji brankou. Jeho následná střela z půlícího kruhu jen o centimetry minula pravou šibenici.

O tři minuty později ale domácí obrana zazmatkovala. Brankář Doubrava vyhlavičkoval „malou domů“ pouze k Arientovi a hostující útočník vrátil míč bombou do sítě – 2:1.

Hosté pak měli až do přestávky více ze hry, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Na začátku druhé půle se hra rychle přelévala z jedné strany na druhou a k vidění byly i šance na obou stranách.

Další dva góly padly v rozmezí jedné minuty. Nejdříve vyrovnal přízemní střelou k tyči Toman. Hned po rozehrání ale zahrál jeden z hostujících hráčů ve vlastním pokutovém území rukou a Veltruský z penalty opět přivedl domácí do vedení.

Závěrečné minuty se odehrávaly převážně před domácí brankou. Hosté dvakrát reklamovali ruku v domácí šestnáctce, sudí Hájek ale žádnou neviděl. Domácí obrana pak už někdy i s notnou dávkou štěstí vítězství uhájila.

„Začali jsme dobře. Dvacet minut jsme byli lepší, dali jsme dva góly a vše vypadalo dobře. Pak jsme ale udělali chybu, po které soupeř vyrovnal, a hosté nás dostali pod tlak. Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný fotbal, ale v závěru jsme přestali hrát, soupeř nás opět začal přehrávat a až do konce zápasu jsme se báli o vítězství. Dvacet podzimních bodů je ale naším obrovským úspěchem. Jsme třetím nejúspěšnějším mužstvem v soutěži z našeho okresu. Na Mělníku je dost lidí, kteří nám nefandí a před sezonou o nás říkali, že na I. B třídu nemáme. Po polovině soutěže si ale myslím, že ve skupině je mnohem více horších mužstev, než jsme my, a to nás těší,“ uvedl trenér Mělníka Petr Kalkant.

Branky: 11. a 79. z PK Veltruský, 8. Kohout – 24. Arient, 79. Toman. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 0:6. Diváci: 80.

Mělník: Doubrava – Zejda – Škrabal, Čermák, Suchý – Pilař (68. Koleňák), Veltruský, Šmíd, Kohout (77. Vyhlas) – Králík, Patera.

Bělá p. B.: Valeš – Dlask, Tůma (86. Slobodzian), Hanibal, Hodovanec – Voleman, Zahrádka (38. Švadlenka), Vrabec, Toman – Arient, Zdražil.

JAROMÍR HEJNA