Lužec – Bělá 3:1

O tom, že fotbal občas nemívá logiku, se přesvědčili diváci v Lužci. Ve vyrovnaném zápase fotbalové I. B třídy, kdy si obě mužstva vytvořila přinejmenším stejný počet šancí, se nakonec z jasného vítězství radovali hráči Eletisu, kteří svého soupeře vyškolili ze střelecké produktivity.

Úvodní gól vstřelil po narážečce s Hrdlíkem Kiš a ještě do poločasu přidal druhý gól Jan Kučaba, který se prosadil přesnou hlavičkou. Také ve druhém poločase padly dva góly a oba dali opět hráči Eletisu. V 72. minutě se po narážečce Uhra s Levým opět prosadil důrazný Kiš – 3:0.

Konečný stav zápasu pak pečetil čtyři minuty před koncem David Tauchman, od kterého se nešťastně odrazil míč do vlastní branky.

„Obě mužstva chtěla hrát fotbal a tak byly šance na obou stranách. O našem vítězství rozhodlo lepší zakončení. Snažili jsme se hrát po zemi, čímž jsme eliminovali výškovou převahu hostí. Hodně nám pomohl Hrdlík s Mertou a hlavně musím pochválit Uhra, který sice gól nedal, ale dva připravil. Spokojen jsem ale s výkonem celého mužstva. Kluci hodili vysokou porážku z minulého kola za hlavu a dnes odehráli úplně jiný zápas. Chtěl bych jim touto cestou ještě jednou poděkovat za jejich bojovnost a snahu po vítězství,“ pochválil své svěřence trenér Miroslav Štěpánek.

Branky: 21. a 72. Kiš. 39. J. Kučaba. Rozhodčí: Zikmunda. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0.

JAROMÍR HEJNA