Luštěnice – Kosořice 3:2

Kosořice vstoupily do derby utkání fotbalové I. B třídy vlažným tempem. Nejprve Majzlana vystrašila standardní situace Pavlíčka, ve druhé případě už hostující obranu potrestal Holčapek, i když hosté reklamovali nedovolený zákrok na obránce.

V úvodních minutách se Kosořice dostaly do vážnější šance v 17. minutě. Grus posunul na Macháče, ale jeho přízemní centr Darmoš ani Adámek netrefili.
Domácím i nadále patřily otěže hry, ale na další branky se však čekalo dál. Po přímočaré akci Luštěnic pěkně vystřelil Bartoň. Gólman Majzlan si o chvilku později poradil i s dobře mířenou střelou Zikmundy. Hosté se postupem času cítili poškození verdikty rozhodčího.

Ve 30. minutě ukončil domácí obránce dravý průnik Boháčka faulem uvnitř pokutového území, rozhodčí nakonec zapískal, ale míč přiřkl Luštěnicím. Ke konci prvního poločasu vyrazil Skalák dobře mířený míč po přímém kopu Mosiurczaka.

Naopak domácí potrestali nedůslednost soupeře, po Majzlanově chybném výkopu a nedůrazu v obraně zvýšil vedení Luštěnic Kopa.

Do druhého poločasu nastoupil důrazný Bašus a jeho přítomnost byla od úvodního hvizdu znát. Po dvougólovém vedení domácích nechal hlavní sudí Kosořice opět chvíli hrát. Ve 46. minutě dokázal Darmoš ustát souboj v rohu hřiště a naservíroval míč před odkrytou branku Grusovi, ten však trestuhodně přestřelil.

Okupace luštěnického vápna na chvíli ukončil Hůlka, který však mířil vedle. Kosořice nakonec po zásluze snížily, když si na rohový kop nejvýše vyskočil Bašus a vykřesal pro svůj tým naději zisku bodů.

Ovšem sudí nechtěli dramatický závěr připustit a dál znervózňovali hostující tým. V 74. minutě vyrazil střídající Kortus obrovskou příležitost Bataly. Z protiútoku měl Bašus na kopačkách vyrovnání, ale slabší nohou přestřelil odkrytou branku. V 80. minutě opět domácí odskočili na rozdíl dvou branek, když se Zikmunda trefil přesně pod padajícím gólmanem. V závěru utkání dokázaly Kosořice i po vyloučení Štechera vstřelit kontaktní gól, Luštěnice však tři body už uhájily.

Branky: 7. Holčapek, 41. Kopa, 80. Zikmunda - 64. Bašus, 90. Darmoš. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 1:4. ČK: 89. Štecher (K). Diváci: 108. Poločas: 2:0.

Kosořice: Majzlan (46. Kortus) - Sedláček (46. Bašus), Štecher, Černý, Poslt - Macháč (80. Pavlíček), Boháček, Mosiurczak, Adámek - Grus, Darmoš.

Luštěnice: Skalák - Janů, Pavlíček, Fišera, Dušička - Hůlka (83. Jakubův), Batala, Kopa (58. Antl), Bartoň - Holčapek (90. Steklý), Zikmunda.