Luštěnice – Sokoleč 2:4

Fotbalisté Luštěnic zůstávají po dvou kolech I. B třídy bez bodu, přestože, stejně jako před týdnem v Dolním Bousově, vedli 2:1. Bohužel pro ně se fotbal, na rozdíl od hokeje, nehraje pouze na šedesát minut.

Hned ve 3. minutě potrestal faul na unikajícího Čápa z trestného kopu přes zeď Souček. Rychlé vyrovnání zařídil Holčapek, který z výskoku hlavou zavěsil centr Zikmundy – 1:1. Dvě možnosti pak nevyužil Jakubův. Ve 22. minutě dostal míč za obranu, ale mířil jen do brankáře Podrazského, pak jej zkusil po Kopově akci přehodit obloučkem, ale gólman Sokolče předvedl obdivuhodně mrštný zákrok.

Luštěnice přestály tlak zkušenějších hostů a v úvodu druhého poločasu skórovaly. Holčapek byl sice ze střeleckého úhlu vytlačen, dokázal však přihrát chytře za sebe a nabíhající Jakubův napnul síť – 2:1. To byla poslední radost pro přítomné diváky.

V 63. minutě opět nachytal Skaláka na švestkách z trestného kopu Kulhánek – 2:2. Když domácímu brankáři vypadl centrovaný míč, naštěstí pro něj mířil Čáp vedle. Chyby luštěnické obrany se však stupňovaly, po pravém křídle prošel Souček, od brankové čáry poslal přízemní zpětnou přihrávku, kterou neodvrátil nikdo z domácích zadáků a střídající Němec doklepl do prázdné brány.

Pokud chcete vědět, jak padl čtvrtý gól, přečtěte si předchozí větu ještě jednou. Stejný byl průběh i obsazení. Až za stavu 2:4 si Skalák připsal první zákrok.

Konsternované Luštěnice až na střelu Kopy z třiceti metrů nevyvedly soupeřova brankáře z klidu, jednou sice míč do sítě dopravily, ale gól neplatil pro odmávaný ofsajd, stejně jako dvakrát na opačné straně.

Branky: 8. Holčapek, 52. Jakubův – 72. a 84. L. Němec, 3. Souček, 63. Kulhánek. Rozhodčí: Slavkovský. ŽK: 1:3. Diváci: 122. Střely na bránu: 4:5. Rohy: 5:7.

Luštěnice: Skalák – Fišera, Pavlíček, Archman, Dušička – J. Miškovský (46. Janů), Kopa, Hůlka (67. Davídek), Jakubův – Zikmunda, Holčapek.

Sokoleč: Podrazský – Martínek, Zahradník (81. Buldra), Černý, P. Němec – Kulhánek, Půlpán, Čáp, Vodvářka – Vančura (58. L. Němec), Souček.