Luštěnice - Kosořice 2:1

Další z řady okresních derby fotbalové I. B třídy, ve kterém se v předposledním kole soutěže mohli hosté v případě výhry výrazně přiblížit záchraně.
Začátek byl z obou stran trochu rozpačitý, přesto již v sedmé minutě po pěkné akci Macháče s Madyarem otevřel skóre nepokrytý Hrechko.

Vstřelená branka kosořické hráče příliš nepovzbudila. Naopak domácí zpřesnili kombinaci, ale až na pár náznaků si větší příležitost také nevypracovali. Kosořice mohly jít do dvoubrankového vedení po kuriózní situaci, kdy Kořínek obešel tři hráče. Čtvrtý hráč pak napálil míč do záložníka hostů, od kterého se míč odrazil vedle.

Hubený náskok udrželi Kosořičtí do poločasového hvizdu, jenže pauza jim spíše uškodila. Již ve dvacáté vteřině si na kolmici středem hřiště naběhl Hůlka a z úhlu dokázal míč poslat za Kortusova záda – 1:1.

Další hrubky se hosté nevyvarovali ani o tři minuty později, kdy místo odkopu důrazný hráč domácích vybojoval míč a Zikmunda přízemní střelou dokonale zvrátil vývoj utkání.

Poté hráči Kosořic zpřesnili hru a začali více zaměstnávat luštěnického gólmana Vlka. Nejprve po Kořínkově přihrávce střílel Madyar těsně vedle a v 65. minutě v nadějné pozici mířil Macháč pouze do gólmana. Po následném rohovém kopu sice nejvýše vyskočil Bašus, i on však v zakončení neměl štěstí.

V 70. minutě za nevole domácích příznivců nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop, k míči se postavil Hrechko, ale Vlk zvolil správnou stranu a střelu vytěsnil mimo své tyče. Do konce zápasu již Kosořice nic kloudného nevymyslely a jelikož sousedi v jejich těsné blízkosti tabulky nezaváhali, rozhodne o sestupujících až poslední kolo.

Branky: 46. Hůlka, 49. Zikmunda - 7. Hrechko. Rozhodčí: Novotný - Hejný, Macháček. ŽK: 4:3. Diváci: 72. Poločas: 0:1.

Kosořice: Kortus - Grus, Maška, Štecher (78. Voleman), Bašus - Madyar, Mosiurczak (29. Michal), Sabol, Kořínek - Macháč, Hrechko.

Luštěnice: Vlk - Archman, Pavlíček, Kolář, Janů - Hůlka (83. Antl), Hrdlička, Kopa, Zikmunda - Holčapek (89. Bartoň).