Dlouhá Lhota - V derby fotbalové I. B třídy dominovli domácí fotbalisté.

3.10.2010

Souboj rejšického obránce Marka Ryse (vlevo) s dlouholhotským KrouskýmFoto: Karel Jedlička

Dlouhá Lhota – Rejšice 6:1

Střetnutí ambiciózních celků z lepší poloviny I. B třídy bylo překvapivě snadnou záležitostí domácích, kteří soupeře předčili v každém směru. V prvním poločase skórovali dvakrát během čtyř minut, ve druhém do stejného úseku vměstnali dokonce tři branky.

Rejšice měly největší šanci hned v 6. minutě, kdy Hanuš odzbrojil Limra a přihrál do běhu Putorikovi, jehož střelu Pechanec vyrážel jednou rukou. Ještě před tím neuspěl po Krouského průniku domácí Limr, jenž vše vynahradil v 18. minutě. Obelstil několik protihráčů a předal na křídlo Shánělovi, po jehož centru skóroval zblízka Novotný. Zanedlouho rejšický brankář Šneidr po Krouského centru pustil do sítě Šolcovu lehkou hlavičku – 2:0. Domácí s chutí kombinovali a zápas se až na hrstku rejšických fandů líbil každému.

Rejšice do druhého poločasu vstoupily hororově. Limrův průnik zakončil gólově Šolc, pak nepovedenou malou domů Vladimíra Ryse potrestal Sháněl a na 5:0 zvyšoval z penalty opět Šolc. V 79. minutě proměnil pokutový kop za ruku i rejšický Marek Rys, jenže vzápětí se po Shánělově pasu Limr kličkou zbavil brankáře a do prázdné pečetil na krutých 6:1.

Branky: 22., 47. a 51. z PK Šolc, 18. Novotný, 48. Sháněl, 83. Limr – 79. M. Rys z PK. Rozhodčí: Vitner. ŽK: 1:4. Diváci: 145. Střely na bránu: 12:2. Rohy: 3:2. Poločas: 2:0.

Dlouhá Lhota: Pechanec – Dubický (66. Nekola), Zdobinský, Niklfeld, Mulač – J. Novotný (64. J. Vrabec), P. Šolc (66. M. Novák), Vizingr, Krouský – Limr, Sháněl.

Rejšice: Šneidr – M. Sedláček, V. Rys, Krohlák (80. Pluhař), Hofírek – M. Rys, Nastoupil, Hanuš, Mareš – Herman (57. Skořepa), Putorik.

3.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vojtěch Němec.

Němec: Přišel jsem jako posila. To chci splnit!

Skládka odpadu. Ilustrační foto.

Kraj chystá setkání se starosty. Budou velkým tématem odpady?

K vážné nehodě se hasiči museli přímo prodírat

Střední Čechy – Těžká dopravní nehoda na Pražském okruhu u Jesenice nejenom zkomplikovala provoz na této dálniční komunikaci, ale také přinesla vážné problémy hasičům. Ve čtvrtek to připomněl Petr Svoboda z centrály středočeských hasičů, jenž současně upozornil na dlouhodobou potíž: zvláště na dálnicích se řidiči nechovají tak, jak by měli. Pokud dojde k maléru a oni přijíždějí ke koloně, postaví se tak, jak dorazili. A pěkně auto na auto, takže manévrovat je pak složité.

OBRAZEM: Před Škoda Muzeem vzniká kluziště

Mladá Boleslav – Oblíbené kluziště na parkovišti před muzeem Škoda připravují pro zájemce o rekreační bruslení všech věkových kategorií pracovníci odborné firmy. Z tohoto důvodu bude parkování v této lokalitě omezené.

Kam na Boleslavsku za zábavou? Vyberte si!

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.