Bez dlouholetého kouče Karla Tichého nastoupili k mistrovskému utkání I. B třídy proti Krnsku fotbalisté Kosmonos. Trenér místo na lavičce tou dobou ležel na jednotce intenzivní péče mladoboleslavské nemocnice, těsně před utkáním jej totiž postihla srdeční příhoda. Naštěstí a k úlevě všech kosmonoských fanoušků by měl být podle informací z klubu v pořádku a bez vážnějších následků.

Hodnocení vítězného zápasu s Krnskem se tak ujal provizorní trenér Ladislav Klepáč: „Jsem rád, že jsme se konečně rozstříleli. I v minulých zápasech proti soupeřům z čela tabulky jsme měli šance, ale nedařilo se zakončení. Dnes šlo o všechno, výhra byla nutností,“ konstatoval Klepáč.

Kosmonosy měly na sestupovou 13. příčku, okupovanou Krnskem, náskok jediného bodu. Teď mohou být po výhře 4:1 ve větším klidu.

„Hlavně že se dvěma góly chytil Keszeg, po návratu z Nové Paky odehrál poprvé to, co od něj čekáme. Teď máme na programu papírově snadnější soupeře, tak doufám, že jsme nastartovali vítěznou sérii,“ dodal Ladislav Klepáč a v dobrém rozpoložení prohodil: „Teď už Karla na lavičku nepustím!“

KAREL JEDLIČKA