Zklamání připravili svým fanouškům i trenérovi fotbalisté Kosmonos. V 6. kole I. B třídy si připsali proti béčku Polabanu Nymburk jen bod za remízu 1:1, přestože většinu zápasu vedli.

“Stalo se nám to podruhé za sebou. V Sokolči jsme ještě v 82. minutě vedli a nakonec jsme po dvou individuálních hrubkách prohráli. Teď jsme přišli o vítězství pět minut před koncem,” povzdechl si trenér Karel Tichý. “Měli jsme převahu, spoustu rohů, ale chceme to všechno řešit fotbalovostí, v koncovce nám chybí větší důraz a nasazení.”

Kosmonoské fotbalisty postihla zdravotní kalamita v obranných řadách. K dlouhodobě zraněným Krausovi a Klepáčovi se přidali i Hlaváč s Tůmou, a tak chyběla kompletně celá obranná čtveřice. “Byl jsem spokojený s hrou dopředu, kde byl velmi platný jako podhrotový hráč zkušený Mašek, ale bránění nebylo ideální,” konstatoval Tichý, který měl na lavičce samé dorostence.

Čtyři vítězné zápasy v řadě pomohly fotbalistům Mnichova Hradiště vyšvihnout se na první místo tabulky I. A třídy. Po Čáslavi B, Kouřimi a Kutné Hoře zničili i Rožďalovice po bezbrankovém poločase 5:1. „Naše postavení v tabulce nijak nepřeceňujeme, jdeme dál zápas od zápasu,, použil obvyklou formulaci trenér Hradiště Aleš Klain.

Úspěšná šňůra je o to cennější, že týmu chybí nejlepší střelec loňského ročníku, dvacetigólový Pavel Kandráč. „Vážně se zranil hned v prvním kole, bude nám chybět celý podzim, do hry se zapojí nejdříve v zimní přípravě. Zraněný je také Housa a naposledy chyběl kvůli služební cestě do Itálie i Štajer,“ vypočítal hradišťský kouč absence, kvůli kterým MSK posílil kádr o třicetiletého útočníka Kredbu z třetitřídních Žerčic.

Do čela tabulky pomohl jeho svěřencům až zlepšený výkon ve druhém poločase.

„V první půli zcela chyběl pohyb, nikdo se nenabízel a z toho vyplynul bezbrankový stav. O přestávce jsme si řekli, jak máme hrát, a kluci to splnili,, liboval si trenér, jehož zarmoutila jen třetí neproměněná penalta v řadě. „Pokaždé ji kopal jiný hráč a vždycky stejně špatně,“ povzdechl si Aleš Klain.

Naštěstí za sedm minut dostali domácí příležitost k repete a Hofman se ze značky pokutového kopu letos jako první prosadil.

KAREL JEDLIČKA