Potřetí v sezoně vyšli fotbalisté mladoboleslavské juniorky naprázdno na vlastním hřišti. I s posilami Rolkem a Opielou si zahráli na prvoligovém trávníku, po slušném úvodu je ale potopily dvě navlas stejné situace – gólové hlavičky Mičkala po centrech českolipského kapitána, exboleslavského veterána Runta. Rolkovo snížení, dosažené rovněž hlavou, už jen zmírnilo prohru na 1:2.

„Měli jsme slušný začátek, bohužel dvě vyložené šance Řezníček neproměnil a naopak z první příležitosti hostů jsme inkasovali. To nás dost rozhodilo, vrátili jsme se do zápasu až v závěru, kdy už to bylo příliš hektické,“, shrnul zápas trenér poražených Josef Hloušek.

Dostat dva stejné góly je k vzteku, zvlášť když i třetí největší šance České Lípy měla totožný průběh: Runt centruje, Mičkal hlavičkuje. „Dopustili jsme se individuálních chyb při obsazování hráčů, přestože jsme o téhle hrozbě věděli,“ štvalo Hlouška. „Celkově se mi dnes náš výkon nelíbil, s takovým přístupem se nemůžeme rvát o záchranu.“

Boleslavské béčko je momentálně nad sestupovými vodami o pouhé dva bodíky. Příležitost k reparátu mají mladíci hned v sobotu dopoledne opět doma proti předposlednímu Vyšehradu.

KAREL JEDLIČKA