Přezimovali na sestupové příčce, ale úspěšným jarem sezonu zachránili. Fotbalisté Mladé Boleslavi B obsadili v ČFL deváté místo (rozhodla minitabulka s Karlovými Vary a Libercem B).

Navzdory poslední porážce v Písku, kde v případě úspěchu mohli dosáhnout až na konečnou čtvrtou příčku, mohou být se svým účinkováním spokojeni. „Nejvíce si cením toho, že jsme v jarní části soutěže dostali méně než polovinu gólů oproti podzimu: místo 29 jen 14,“ upozornil trenér Josef Hloušek na výrazně zlepšenou obrannou hru svého výběru.

„Přitom jsme dokázali zároveň hrát i pohledný fotbal pro diváky. Ustálila se obranná čtveřice a velkou oporou byl zkušený brankář Vorel. Také zaskakující kluci z áčka nám vždycky dokázali pomoci, zejména Rolko, Procházka a Sedláček. A to nemyslím jako frázi,“ zdůraznil Hloušek.

„Nemohu samozřejmě nezmínit přínos útočníka Řezníčka, který na jaře první ligu z administrativních důvodů hrát nemohl,“ pochválil kouč nejlepšího střelce juniorky.

Fanoušci, jichž se na ústřední ploše Městského stadiónu scházela obvykle pouhá stovka, se celé jaro divili, že kapitán rezervy Mrvík nedostal příležitost také v ligovém áčku. „To není otázka pro mě,“ konstatoval Josef Hloušek.

KAREL JEDLIČKA