Boj o udržení v letošním ročníku fotbalové I. B třídy bude mimořádně tuhý. Celá spodní polovina tabulky je srovnána do čtyřbodového rozmezí, a to sedm kol před koncem nic neznamená.

Pozici si vzájemnou remízou 1:1 nevylepšily ani celky Dlouhé Lhoty a Bezna. „Je hezké, že zatím držíme neporazitelnost, ale remízy jsou pro nás také ztráty,“ upozornil dlouholhotský trenér Marek Hůlka.

„Dnes jsme hráli hodinu velmi špatně, chyběly přihrávky, důraz v soubojích i střelba,“ dodal kouč Dlouhé Lhoty.

Bezno ke konci tradičně selhalo. „Došly nám síly, nebyli jsme na tom kondičně tak dobře jako soupeř,“ uznal kouč hostů Vítězslav Nemetz. „K tomu se přidružily i další vlivy jako gól z vymyšlené standardky,“ zlobil se lodivod Bezna, které se většinu času bránilo. „Zatáhli jsme se na vlastní polovinu. Byla to stejná taktika jako použil Inter Milán v Barceloně,“ porovnal mírně rozdílné soutěže Nemetz.

Kádry Bezna i Lhoty patří k nejlépe posíleným. Ve vzájemném souboji se představila řada borců, jejichž životopis se hemží atraktivními angažmá. Mírně navrch měli domácí, kteří angažovali i Vizingra, Niklfelda či Krouského.

„Naši mladí kluci se od nich mají co učit, posily se začleinily výborně, makají poctivě i na tréninku. Samozřejmě při tolika změnách chvíli trvá, než se mužstvo sehraje, ještě to není ideální,“ podotkl Hůlka, jemuž chyběl potrestaný Sháněl.

„V útoku nastoupil nouzově Krouský, ale nebylo to ono, lépe mu svědčí kraj zálohy. Navíc Limr hrál se sebezapřením,“ dodal trenér Dlouhé Lhoty.

Čtvrtý trenér za posledních dvanáct měsíců vedl fotbalisty Dobrovice k diviznímu střetnutí s papírově jasným výsledkem. Výběr Pavla Šafáře však se soupeřem, který bude na podzim téměř jistě hrát o dvě soutěže výše, překvapivě držel krok a jedinou branku inkasoval po neubráněném rohu 20 minut před koncem. „Hráči plnili do puntíku taktické pokyny, nemám co vytknout. Prokázalo se, že Pardubice nejsou nejlepší náhodou, v obraně neudělaly chybu, kterou bychom mohli potrestat,“ zhodnotil svou premiéru na dobrovické lavičce Šafář, který letos 18 kol vedl fotbalisty Benátek.

Do konce ročníku zbývá sedm kol, naděje „Picavy“ na záchranu jsou čistě v rovině teorie. Sestup po roce zpět do krajského přeboru může být zpečetěn už tento víkend. „První čtyři zápasy chci hlavně poznat celé mužstvo a dát příležitost hráčům, kteří toho zatím tolik neodkopali, jako například Veinlichovi. Zamýšlím také protočit hráče na různých postech. Závěr soutěže už podřídíme přípravě na další ročník, protože letní přestávka je velmi krátká,“ popsal své plány nový trenér dobrovických fotbalistů Pavel Šafář.

KAREL JEDLIČKA