Několik důvodů k radosti měl po vítězné jarní premiéře v ČFL trenér mladoboleslavské fotbalové juniorky Josef Hloušek. „Tři body jsou v situaci, kdy se pereme o záchranu, velmi důležité a pomůžou nám i psychicky, “ řekl kouč, kterého potěšil i výkon mužstva.

„Útočníci Řezníček i střídající Synek se prosadili gólově, dobře pracovala záloha a zejména obranná čtveřice, která v podstatě soupeři nedovolila ohrozit branku. Potěšil mě Mrvík, který zahrál výborně na pro něj nezvyklém pravém kraji obrany, svým přehledem nám pomohl Rolko, který chyběl áčku pro karty.“

Boleslav přes zimu posílila pro záchranářské boje o čtyři navrátilce z hostování: vrátili se Horák (Ovčáry), Brunclík a Brezinský (Čáslav) a Řezníček (Ružomberok). „Brunclík s Horákem s námi absolvovali celou přípravu, Řezníček přišel až na poslední chvíli, ale pro tuhle soutěž je to velmi platný hráč. Brezinský vynechal většinu tvrdé přípravy, u něj musíme být trpělivější“, zhodnotil Hloušek posily.

Mladoboleslavského trenéra mrzel pouze inkasovaný gól Králova Dvora na 2:1 v nastaveném čase. „Výsledek dva nula by byl hezčí. Bohužel už jsme trochu ztratili koncentraci, nechali odcentrovat krajního obránce Petra a na zadní tyči jsme nepokryli zkušeného Saboua,“ postřehl Josef Hloušek.

Boleslavské mladíky teď čeká v sobotu dopoledne v pražských Holešovicích celek Loko Vltavín.

KAREL JEDLIČKA