MSK – Bakov 1:1

Fotbalisté Bakova sice ani na sedmý pokus v I. A třídě pojizerské derby nevyhráli, ale tentokrát byli ke třem bodům blíže.

Do základu nasadili útočníka z dorostu Milana Mlynku, a ten kdyby proměnil jednu ze čtyř vyložených šancí, zůstaly by Hradišti oči pro pláč.

Mlynka prověřil Moce už v 10. minutě, pak mu míč naservíroval o 16 let starší Resl, ale bakovský mladíček prázdnou branku minul. Trest na sebe nenechal čekat. Jiří Zajíček utekl po pravém křídle a jeho centr usměrnil do sítě domácí kanonýr Kandráč – 1:0.

Černobílí do přestávky soupeře do šancí nepustili, sami ohrozili Januru trestnými kopy Hofmana a Krejzy.

Druhá půle měla zcela odlišný scénář. Na trávníku bylo jen jedno mužstvo – Bakov. V 51. minutě opět Resl uvolnil Mlynku, který obešel i gólmana, na čáře ale domácí akrobaticky patičkou zachránil záložník Hrdina. O deset minut později vyučoval v zakončování Resl. Moc mu netakticky vyběhl naproti, a tak ho bakovský střelec z 25 metrů obloučkem přehodil – 1:1.

Resl měl na kopačce obrat, když se nadechl k sólu, obešel J. Zajíčka i Housu, ale ze sedmi metrů rozvlnil boční síť. V 80. minutě vysunul Beran Mlynku, jehož samostatný nájezd Moc dokázal vyrazit a uhájit tak favoritovi alespoň bodík.

Početné obecenstvo odcházelo nakonec spokojeno, ať už přálo kterémukoli ze soupeřů.

Branky: 12. J. Kandráč – 61. Resl. Rozhodčí: Asník. ŽK: 0:4. Diváci. 270. Střely na bránu: 4:4. Rohy: 3:7.

MSK: Moc – J. Zajíček, Hofman (36. Hájek), Housa, Kučera – Kastner, Štajer (81. Falta), Hrdina, Krejza, M. Lakatoš (74. Pekař) – J. Kandráč.

Bakov: Janura – Bláha, Flodrman, Sedláček, Nekola – Frelich, O. Zajíček, J. Beran (90.+1 Zahrádka), Kvapil (70. Pelant) – Resl (89. Hammer), Mlynka.