Obě poslední utkání III. fotbalové ligy žen se se fotbalistkám z Mnichova Hradiště vydařila.

V minulém kole 3. ligy fotbalistky DFK zavítaly na hřiště Dubice, která je v tabulce o sedm bodů výše, a tak se čekal napínavý souboj o body. Utkání skončilo nakonec nerozhodně 3:3.

Hráčky Hradiště podaly velmi dobrý výkon a v závěru již vše nasvědčovalo tomu, že si odvezou tři body. Dubici se však podařilo v nastaveném čase vyrovnat.

Ve střetnutí s posledním celkem tabulky, Beckem Mělník, zvítězily hráčky Mnichova Hradiště vysoko 11:1.

Od prvních minut bylo jasné, jaký bude mít zápas scénář. Během první půle se za neustálého obléhání branky Mělníka podařilo domácím hráčkám vstřelit pět branek, když se třikrát trefila Němcová a dvakrát Němečková. Mělník proměnil svou jedinou šanci zápasu, a tak byl poločasový výsledek 5:1.
Ve druhé půli pokračoval drtivý tlak domácích hráček – branky přidaly dvakrát Vávrová, dvakrát z penalty Kubínová, jednou Heltová a poslední trefu utkání zařídila opět Němcová.

Po utkáních zhodnotil výkon svých svěřenkyň trenér Mnichova Hradiště Michal Maděra: „V zápase s Dubicí nás potkala smůla. Byli jsme mírně lepším týmem a soupeřky jsme pustili do minima šancí, ty je ovšem dokázaly třikrát proměnit v gól. Pouhý jeden bod mrzí z toho důvodu, že jsme šli třikrát do vedení a poslední vyrovnávací branku jsme si nechali vstřelit po sérii chyb až v nastaveném čase. Jinak ale jsem v tomto zápase s výkony hráček spokojen, dali jsme na hřišti silného soupeře tři branky, což není špatná bilance. Ve druhém zápase s Mělníkem naše hráčky nepodlehly „nefotbalovosti“ hráček Mělníka a po většinu zápasu kombinační hrou a rychlými akcemi si vytvořily spoustu šancí a většinu z nich proměnily, takže musím být jak s předvedenou hrou, tak s výsledkem samozřejmě spokojen. Po ukončení hostování naší nejlepší podzimní střelkyně Dostálkové jsem se obával, že bude těžké najít na jaro náhradu, ovšem devatenáct vstřelených branek za první čtyři utkání nasvědčuje tomu, že se nám tento problém podařilo vyřešit. Ještě větší radost mám z toho, že střeleckou formu potvrdilo více hráček a nemusíme se tudíž spoléhat na střeleckou potenci jednotlivkyň.“