Fotbalisté Mnichova Hradiště stoupají opět do horních pater I. A třídy. Po nejtěsnějším vítězství nad mužstvem Zásmuk si s poraženými vyměnili čtvrtou a pátou příčku.

Bohužel, vzhledem k předchozím ztrátám už je manko příliš vysoké, aby mohl MSK reálně pomýšlet na boj o postup.

„V současné situaci je naše umístění maximum možného,“ uvědomuje si staronový kouč Pavel Kočí. „Abychom mohli hrát výše, musel by být kompletní kádr zdravý. Skoro celou sezonu nám ale chybí nejlepší střelec Pavel Kandráč a pro jaro vypadl i Libor Kastner, který měl být oporou základní sestavy,“ řekl Kočí.

Zápas proti Zásmukám ukázal sílu i slabinu Hradiště. Po opatrném průběhu rozhodla jediná branka. „S počtem získaných bodů jsem spokojený, také s tím, že jsme za osm kol inkasovali jen čtyřikrát. Bohužel hrozně málo gólů střílíme. V téhle soutěži padá obvykle pět šest gólů a naše zápasy končí většinou 1:0 nebo 1:1,“ konstatoval trenér Mnichova Hradiště.

MSK pro jaro posílil každou řadu. Kovář, Hubač i Hruška se stali oporami a víc než vyvážili odchody Hrdiny a Štajera. Na lavičce při přetlaku hráčů zůstal dokonce i kanonýr Josef Kandráč.

„Kvůli pracovním povinnostem nestíhá tolik trénovat, proto šel na hřiště až na druhý poločas. Svou rychlostí na soupeře platil“, potěšilo Pavla Kočího, který Hradiště před čtyřmi lety do I. A třídy přivedl.

KAREL JEDLIČKA