Opačné emoce z výsledku, ale společnou starost měli trenéři po skončení okresního fotbalového derby v I. B třídě mezi celky Kosmonos a Dolního Bousova (1:3).

„Nálada je samozřejmě výborná, úvod sezony se nám vydařil nad očekávání. V závěru jsme se sice stáhli a pustili domácí do tlaku, ale o výhru jsme se připravit nenechali,“ jásal trenér hostů Luboš Barták, jemuž kalila radost zdravotní kalamita. „V minulých zápasech se zranili Horák a Vacek, který má zánět v achillovce, dnes nedohrál ani mladý Čech. Pokaždé mi někdo z mančaftu odkulhá,“ posteskl si Barták.

Bousovský kouč už měl k dispozici po vypršení trestu brankáře Jakuba Vynikala, i tak ale dostal příležitost mladíček Stránský a opět nezklamal. „Chytil příležitost za pačesy,“ pravil uznale Luboš Barták.

„Naše obtíže jsou podobné těm soupeřovým,“ konstatoval kosmonoský trenér Karel Tichý. „Kraus má zlomenou nohu, Klepáč musel na operaci po ošklivém zranění z Bělé. Dnes nuceně střídal další obránce Hlaváč i brankář Vlk, který si podvrtl kotník.“

Den po devatenáctinách si tak odbyl debut v bráně Heršálek. Dvě velké šance hostů zneškodnil, jednou inkasoval a v poslední minutě mohl být rád, že za sestřelení protihráče před velkým vápnem fasoval pouze žlutý kartonek. „Neodehráli jsme špatný zápas, ale rozhodla obrovská chyba při bránění rohového kopu, po které soupeř skóroval a dostal se do sedla,“ řekl Tichý. „Pochválit musím naopak zkušeného Karbana, který se po delší době bez fotbalu uvedl jako nouzový záskok velmi dobře a v kádru zůstane.“ Na kontě Kosmonos jsou po čtyřech kolech jen tři body. „Vypadá to, že nás na podzim čekají podobné starosti jako v posledních dvou letech. Aspoň to jaro bude napínavější,“ podotkl sarkasticky Karel Tichý.

KAREL JEDLIČKA