Mimoň – FK Ml. Boleslav 2:7

Stará garda Mladé Boleslavi se představila na oslavách 75 let mimoňského fotbalu. Při nich boleslavští veteráni v posledním utkání před dovolenou nastříleli sedm gólů čtvrtému týmu severočeské I. A třídy uplynulého soutěžního ročníku.

Začátek utkání byl ve znamení oťukávání z obou stran. Po deseti minutách již začaly padat góly. Mimoňští vedli po rohovém kopu 1:0, ale jak se později ukázalo, bylo to jejich jediné vedení v celém utkání. Boleslavská garda ihned po inkasování gólu vyrovnala Hůlkou a pro zbytek poločasu převzala herní iniciativu na své kopačky.

Boleslavská defenzíva dobře řízená stoperskou dvojicí pro tentokrát tvořenou Dytrychem a Zahrádkou fungovala na jedničku. Neúnavně hrající krajní obránci Koros s Horákem zakládali rychlé brejky.

Ze středu hřiště Kadlec rozdával přihrávky do šancí, ze kterých do přestávky padly další čtyři góly do sítě mimoňských oslavenců.

Ve druhé půli po dvou rychlých brejcích mimoňský brankář inkasoval z kopaček Horáka a Dytrycha.

Většina druhého poločasu se nesla ve znamení dokonalých akcí boleslavských veteránů, kteří pod dojmem dostatečného vedení předváděli krásný fotbal založený na přesných přihrávkách.

V úplném závěru utkání přece jen Mimoň vstřelila gól, a tak zkorigovala výsledek na konečný stav 2:7.

Boleslavští veteráni se za šíření radosti z fotbalu dočkali v Mimoni zasloužené odměny v podobě dobře ošetřeného piva a výtečného gulášku v místní hospůdce, kde poseděli a podebatovali s mimoňskými fotbalisty.

„V Mimoni bylo opravdu fajn,“ pronesl sice stručné, ale dostatečně výstižné hodnocení Jiří Koros.

Branky: Koros a Dytrych po 2, Horák, Kadlec a Zahrádka po 1. Diváci: 150. Poločas: 1:5.

Sestava MB: Kortus - Koros, Dytrych, Zahrádka, Horák - Hůlka, Mosiurczak, Kadlec, Vizingr - Barvíř, Šindelář.