Ani ten největší pesimista asi nečekal, že boleslavští fotbalisté odstartují v jarních odvetách fotbalové Gambrinus ligy prohrou (1:2). A to navíc na domácím hřišti.

Boleslaváci v utkání s Jabloncem prohazardovali hlavně první poločas. Hráli příliš bohorovně, málo důrazně a pohyblivý soupeř jim stačil nejen úspěšně vzdorovat, ale navíc je potrestal brankou z kopačky Čížka.

„Za první poločas jsme si žádné body nezasloužili,“ řekl po utkání hodně zklamaný trenér Pavel Hapal. „Jsem notně zklamaný z toho, co jsme předvedli a z naší prohry,“ dodal boleslavský kouč.

Druhý poločas Boleslav evidentně přidala, ale druhý políček hned v jeho úvodu, který jí uštědřil Lafata, notně otřásl jejím sebevědomím.
„Kvalitu jsme ukázali jen ve druhém poločase, kdy jsme hráli agresivněji a chodili do soubojů naplno. Potvrdilo se, že když někdo něco nedělá naplno, jako jsme předvedli v první půli, hned se to vrátí,“ viděl příčinu porážky Pavel Hapal.

Boleslav se vrátila do hry brankou Papadopulose. Pokračovala v tlaku a několikrát nebezpečně zahrozila. Nejblíže k vyrovnání byl střídající Nečas, jehož střelu vyrazil z brankové čáry hlavou Hamouz.

Notně zklamaný z výsledku byl i střelec jediné branky domácích Michal Papadopulos. „Prvních třicet minut jsme hráli velice špatně. Ve druhé půli jsme na to chtěli vlétnout, ale srazil nás ten druhý brzký gól. Porážka nás hrozně mrzí, je to velká škoda. Myslím, že za výkon ve druhém poločase jsme si alespoň bod zasloužili,“ smutně dodal Papadopulos.

Trenér Jablonce František Komňacký byl se ziskem tří bodů pochopitelně spokojený. „Přiznám, že jsme měli i trochu štěstí, že si odvážíme tři body. Boleslavi je mi docela líto, protože ve druhé půli makala, aby dosáhla alespoň na bod,“ řekl uznale jablonecký kouč po skončení utkání.