Utkání 19. kola Gambrinus ligy ročníku 2010/11 FK Mladá Boleslav - FC Zbrojovka Brno se hraje v neděli 6. března od 16.30 hodin na hřišti mladoboleslavského Městského stadionu. Pátá Boleslav nasbírala téměř dvakrát tolik bodů než předposlední Brno.

To však vůbec neznamená, že by o vítězi bylo předem rozhodnuto. Mužstva Gambrinus ligy jsou velmi vyrovnaná. V případě FK Mladá Boleslav a FC Zbrojovka Brno to platí dvojnásobně. Potvrzuje to i historická bilance vzájemných střetů o prvoligové body. Každý ze soupeřů vyhrál šestkrát a pouze jednou se hrálo nerozhodně. V celkovém skóre je Boleslav jenom o jeden gól lepší (22:21).

Boleslavští už více než tři hodiny nedali gól. Síť v soupeřově brance rozvlnili naposledy při tureckém soustředění, po návratu do Česka se jim to zatím nepovedlo. V sobotu 12. února v přípravném utkání v Beleku s Lokomotivou Sofia (1:1) skóroval Mendy v 60. minutě. Následovalo střelecky jalové poslední přípravné utkání v Českých Budějovicích (0:3) a protože se nikdo ze střelců neprobudil ani v úvodním mistráku jarní sezony v Příbrami (0:0), tak nemohoucnost prostřelit soupeřova gólmana dosáhla 210 minut hracího času.

Trenér Stanner se i do utkání s Brnem musí vyrovnat s některými absencemi.

Obránce či defenzivní záložník Ondřej Kúdela podlehl v závěru zimní přípravy viróze s vysokými horečkami a tak do prvního mistrovského utkání nezasáhl a také jeho start ve druhém utkání je nejistý.

Útočník Kerem Bulut se stále ještě nevrátil z domovské Austrálie, kde čeká na soudní verdikt za veřejné výtržnictví.

Rekonvalescenti záložník Jan Kysela (po zranění stehenního svalu), záložník Ondřej Zahustel (po operaci kolena) a obránce Tomáš Janíček (po operaci kolena) s prvoligovým týmem trénují a do herního zatížení se vracejí v zápasech třetiligové juniorky.