Dorost FK Mladá Boleslav – Dobrovice 3:4

Kvalitní podívanou přineslo přípravné střetnutí druholigového staršího dorostu Mladé Boleslavi s muži Dobrovice. Dospělí byli v prvním poločase lepší, ale nakonec proti fotbalově vyspělému soupeři stěží uhájili nejtěsnější vítězství.

Hvězdou zápasu byl dobrovický David Miškovský. Hned v 5. minutě přihrál za sebe na první gól Hrdinovi, který měl v nohou páteční zápas futsalové ligy. Další dvě příležitosti připravil Kohoutovi, jenž při přetlaku útočníků hrál levého záložníka. Pak pro změnu jemu přiťukl do šance novic Voljanskij, Miškovský vysekl kličku brankáři i obránci, v rozhodující chvíli ale uklouzl. Za dorostence srovnal hlavou po trestném kopu Borovička. Ve 39. minutě podcenil Kanaval Kohoutovu skákavou ránu z dálky a Dobrovice vedla 2:1. Těsně před přestávkou trefil z trestného kopu boleslavský Rýdl břevno, hned nato ale přehodil náhradního gólmana Stuchlého z pravého křídla Miškovský – 3:1.

Dorost se nevzdal, Bořil snížil z penalty a vzápětí měl vyrovnání na hlavě Šťastný, Krausovi však znovu pomohlo břevno. Neudržitelný Miškovský skóroval i z opačné strany a mladíci stačili jen snížit Bořilem, který zůstal sám na malém vápně. Vítězům chyběla řada zraněných hlavně v zadních řadách, naopak po téměř roční pauze se výborně uvedl Tuma.

Branky: 60. z PK a 83. Bořil, 14. Borovička – 48. a 72. D. Miškovský, 5. Hrdina, 39. Kohout. Rozhodčí: Macháček. Diváků: 80. Poločas: 1:2.

Dorost MB: Kanaval (46. Stuchlý) – Bílý, Bím (46. Šťastný), Borovička, Rýdl – Vorasický (53. Dragoun), Smetana, Dudka (46. Kubát), Šíma – Zahustel, Bořil.

Dobrovice: Kraus – Tuma, Niklfeld, Vladyka, Tůma (46. R. Miškovský) – Herman, Záblacký, Hrdina (46. Holub), Kohout – D. Miškovský, Voljanskij.