Jednobrankovou porážkou s Teplicemi si boleslavští fotbalisté své příznivce nijak neudobřili, ale bylo by nespravedlivé neříci, že na většinu jejich akcí se dalo koukat.

Ovšem nejlépe střílející tým Gambrinus ligy gól doma nedal, a když sudí trpěl slepotou při tak zvaném faulu Janíčka, nepříznivý výsledek 0:1 byl po nespravedlivé penaltě na světě.

Ale vezměme to z jiné strany. Tím, že se nehraje v absolutní špičce soutěže, dostávají šanci velmi mladí hráči, kteří při boji o evropské poháry by asi zahřívali lavičku. Ale i se zařazováním mladíků se musí klub chovat rozumně. Nemohou hrát jen fotbaloví zajíci, vzpomeňme, jak to vypadalo s vojenskými mužstvy, když vedle nich neběhali zkušení borci.

V teplickém dresu vynikal stoper Petr Lukáš. Dovedl bych si ho představit v boleslavské obraně už proto, že by to měl z jeho domu na blízkém Bradlci na boleslavský stadion rozhodně blíž než na sever Čech.

Na zápas se přišel podívat také Radim Holub a navštívil i bývalé spoluhráče v kabině. „Teď hraji jen divizi doma v Chrudimi, nemusím dojíždět,“ hlásil Holub.

Po zápase jsem se setkal u rodinné tribuny s otci rodin a jejich dětmi či manželkami. Luboš Pecka potvrdil, že po operaci plotýnky už běhá a nedělá mu to zatím problémy. Tomáš Sedláček zde byl v úloze špiona, protože Boleslav má jeho budějovický tým doma ve středu 5. května. Momentálně mu dělalo starost spíš vítězství Kladna nad Slováckem.

Postrádal jsem jen Tomáše Poláčka, mezi zraněnými ani na lavičce nebyl.

JOSEF DONÁT