V pondělí od 19 hodin se hraje na novém stadionu v pražském Edenu tahák fotbalové Gambrinus ligy Slavia Praha – FK Mladá Boleslav. Utkání přenáší ČT.
Z devíti vzájemných střetů se Slavií Praha vyhrála jenom jeden. Stalo se tak přesně před sedmatřiceti měsíci 27. března 2006 před vyprodaným mladoboleslavským hledištěm.

Tehdejší výhru 4:1 zařídili Pecka s Kuličem, kteří dali po dvou gólech. Z ostatních utkání pět skončilo nerozhodně a tři výhrou Slávie, pro kterou je příznivé i celkové skóre 13:11. V loňském říjnu poprvé v utkání Boleslavi se Slavií nepadl ani jeden gól.

Na rozdíl od předchozích dvou ligových utkání nechybí tentokrát trenéru Pavlu Hapalovi nikdo z disciplinárních důvodů. Kvůli trestu za čtyři žluté karty nemohli hrát Sylvestre proti Příbrami a Kalina proti Teplicím. Vyprázdnila se také marodka, na které zůstal jen zraněný Radim Nečas.

„Pokusíme se o to, co se zatím žádnému mužstvu nepovedlo,“ odhodlaně prohlásil Pavel Hapal s touhou, aby Mladá Boleslav byla prvním týmem, který v Synot tip aréně vyhraje. Proto se před utkáním SK Slavia Praha – FK Mladá Boleslav nemíní holit. Strnisko na trenérově tváři totiž Mladé Boleslavi přineslo štěstí ve 24. kole v podobě prvního jarního vítězství na domácím hřišti v ligovém mistráku proti Teplicím.