Dobrovice – Dvůr Králové 1:2

Snaha dobrovických fotbalistů vymanit se v jarních odvetách divizní soutěže ze sestupové pasti dostala další vážnou trhlinu.

Po prohře v Náchodě nedokázali dobrovičtí fotbalisté získat body ani v domácím prostředí se soupeřem, který byl určitě k poražení.

Domácí sice vyrukovali s řadou posil v čele s exligistou Zbončákem, ale co bylo platné, že měli po většinu utkání převahu v poli, když jim chyběl důraz v osobních soubojích a v koncovce.

Domácím uštědřil první políček hostující Slezák, který využil nedorozumění v dobrovické obraně a z úhlu do prázdné branky dal vedoucí gól hostů.

Domácí ještě stačili vyrovnat po hlavičce Vladyky, ale další rána přišla krátce před poločasem, kdy hosty opět dostal do vedení Míl.

Ve druhém poločase domácí sice zvýšili tlak, ale ten postrádal efekt. Hosté zůstali zakopáni na své polovině a dopředu vyráželi jen sporadicky. Přesto se Slezák dostal dvakrát do sólových úniků, když přesprintoval domácí obranu – poprvé mířil těsně vedle, podruhé mu radost zkazil brankář Kraus.

Šanci alespoň na vyrovnání definitivně pohřbil domácí kapitán Vladyka, který šel v 83. minutě po dvou žlutých kartách předčasně do sprch.

Branky: 22. Vladyka – 11. Slezák, 41. Míl. Rozhodčí: Bohatý. ŽK: Zbončák, Murárik, Vladyka – Kruliš, Groh, Holub. ČK: 83. Vladyka (Dobrovice). Diváci: 155. Poločas: 1:2.

Dobrovice: Kraus – Pecinovský (68. Hrdina), Vladyka, Murárik, Zbončák – Trávník, Šulc, Votava, Jílek (62.Bým) – Boško, D. Miškovský.

Dvůr Králové: Tomek – Kruliš, Ježek, Kult (56. Diviš), Rejl – Motyčka, Groh (86. Novák), Kilevník, Holub – Míl, Slezák (90. Otradovský).