Kosořice – Kosmonosy 1:2

V utkání I. fotbalové B třídy měl domácí trenér k dispozici o něco více hráčů než minulý týden. Do základní sestavy také mohl nastoupit i Aleš Kořínek, navrátilec z Benátek.

Kosořice měly od začátku optickou převahu, kterou však výrazněji nedokázaly zužitkovat. První náznak nebezpečné situace měl kosmonoský Bednár, po jehož hlavičce nemusel brankář zasahovat. Domácí odpověděli Macháčovou střelou doprostřed branky a o pár minut později neměl seřízená mířidla Kořínek. Ve 43. minutě po chybné rozehrávce se pokusil kosmonoský Bednár přehodit Majzlana, ten však dokázal míč vyrazit. Z následného rohového kopu se na přední tyči v chumlu těl nejlépe zorientoval Polanka - 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně a po několika náznacích udeřili v 53. minutě. Kořínek od postranní čáry přihrál Macháčovi, který v pokutovém území našel Sabola.

Zajímavější druhý poločas i nadále nenechal diváky klidnými. Po chybě musel proti hostujícímu Bednárovi zasáhnout až Majzlan, na druhé straně po Darmošově přihrávce Macháč netrefil v ideální pozici míč. Patnáct minut před koncem řádné hrací doby se zranil kosořický Bašus, ale domácí střídačka už více střídat nemohla.

I v deseti se svěřenci trenéra Fuky snažili strhnout vedení na svou stranu. V 80. minutě se však hráči Kosmonos po rohovém kopu přiblížili třem bodům, když na zadní tyči nekrytý Kraus prostřelil Majzlana – 1:2.

Kosořice vrhly vše do útoku, z křečovité snahy ale spíše vzešly nepřesné nahrávky. Po jedné z nich měl Horák odkrytou branku, v poslední chvíli mu však do střely vložil nohu domácí Grus. V 90. minutě mohly Kosořice nakonec vyrovnat, pěkný Kořínkův centr na zadní tyč nikdo nedokázal usměrnit za Hošťálkova záda.

Branky: 53. Sabol - 43. Polanka, 80. Kraus. Rozhodčí: Drábek - Chrudimský, Tichá. ŽK: 3:3. Diváci: 101. Poločas: 0:1.

Kosořice: Majzlan - Bašus, Maška, Boháček (62. Adámek), Štecher (13. Grus) - Kořínek, Michal, Mosiurczak, Sabol - Macháč, Voleman (73. Darmoš).

Kosmonosy: Hošťálek - Kraus, Karban, Polanka, Michalec - Kopecký (60. Horák), Klepáč, Lukáš, Janák (46. Holický) - Keszeg (88. Brdička), Bednár.