DBSK – Kosořice 2:1

Okresní derby fotbalové I. B třídy nakonec lépe zvládli domácí. Na začátku utkání se obě mužstva vzájemně seznamovala, ale již v deváté minutě vyslal krásnou střelu do břevna kosořický Sabol.

Domácí se svou první šancí naložili výborně, když chybu obrany potrestal Šolc střelou do protipohybu brankáře. Hosté byli hráčům Dolního Bousova vyrovnaným soupeřem a v 16. minutě mohli vyrovnat, ale Voleman se svou šancí nenaložil dobře.

Brankou neskončila ani hlavička Adámka k zadní tyči po rohovém kopu Sabola. Domácí se otřepali a z druhé vážnější šance se opět prosadili. Ve 38. minutě využil Šolc skulinky ve středu obrany a po kličce gólmanovi zvýšil na 2:0.

Hosté nevstoupili do druhého dějství špatně, ale opět nedokázali překonat Stránského v brance. Unikající Sabol přihrál před branku, kde nabíhající Voleman trefil brankáře a Darmošovu střelu z otočky zastavil před brankovou čárou obránce.

Dolnobousovští mohli soupeře znovu potrestat gólem, ale tentokrát vyšel ze souboje se Šolcem vítězně Kortus. Naděje na vyrovnání vzrostla v 78. minutě, kdy na výstavní Michalovu střelu ze třiceti metrů neměl Stránský sebemenší šanci. Závěrečná snaha Kosořic už další branku nepřinesla, naopak domácí mohli z ojedinělé příležitosti rozhodnout, přihrávku Petra Vynikala však nasměroval Vacek těsně vedle.

Branky: 12. a 38. Šolc - 78. Michal. Rozhodčí: Baroch. ŽK: 1:2. Diváci: 132. Poločas: 2:0.

Kosořice: Kortus - Janák, Maška, Černý, Adámek - Grus, Mosiurczak, Michal, Sabol - Voleman (64. Madyar), Darmoš (72. Sedláček).

Dolnobousovský SK: Stránský - Procházka, Švec, Budínský, Bernat - Petr Vynikal, Bíšek, Zahrada (54. Kubeček), Jakubec (76. Kynčl) - Vacek (90. Kalivoda), Šolc.