Fotbalistům Mnichova Hradiště se podařilo oplatit Bakovu červnovou první porážku v derby a zvítězit na jeho hřišti 3:1.

Po první půlhodině by si ale za stavu 1:0 na jejich výhru z 240 přítomných diváků vsadil málokdo. K obratu během tří minut pomohla hostům série chyb domácích.

„Takové individuální chyby, jakých jsme se dopustili my, se těžko napravují,“ povzdechl si bakovský kouč Ladislav Špringer. „Dva rychlé góly námi otřásly i psychicky, po přestávce už bylo Hradiště lepší, a přestože jsme také měli některé šance, vyhrálo zaslouženě,“ uznal Ladislav Špringer.

Trenér Mnichova Hradiště Pavel Kočí s hodnocením souhlasil. „Náš rozjezd byl pomalejší. Po odchodu obou bratří Kandráčů do Pěčic muselo mužstvo změnit herní styl. Naštěstí nás dostaly do sedla chyby domácích, které jsme dokázali ukázkově potrestat.“

„Získali jsme za Kandráče kvalitní náhradu v podobě Stanislava Bejdy,“ připomněl Kočí přínos středního záložníka, jenž na jeden gól přihrál a po faulu na něj proměnil Miroslav Hubač penaltu, což se ukázal být rozdílový gól.

„Ambice máme stejné jako loni, skončit do pátého místa,“ prohlásil trenér loni bronzového Mnichova Hradiště. „Naším cílem je střed tabulky, ale zatím jsme na nule a budeme se muset vypořádat s následující těžkou sérií,“ konstatoval jeho protějšek Ladislav Špringer.

KAREL JEDLIČKA