Čejetice – Mnichovo Hradiště 1:1 (1:1)

Fotbalisté Čechie Čejetice si v jarní části I. A třídy připsali první bod za remízu v okresním derby. Mnichovo Hradiště na půdě beznadějně posledního mužstva neplnilo roli favorita. První kloudnou akci zakončenou střelou do brankáře předvedl hostující Pavel Kandráč až po půlhodině hry. Zanedlouho se ale radovali z první jarní trefy domácí. Pomohlo jim k tomu stažení Jirsy Housou, které sám postižený z penalty potrestal. Čejetickou euforii vzápětí zchladil fantastickým sólem a bombou do šibenice z plného sprintu Pavel Kandráč – 1:1.

Druhá půle začala velkým závarem před domácí brankou, ale hráči Hradiště ani na čtyřikrát míč do sítě neprotlačili. Čechie byla k vedení nejblíže v 56. minutě, kdy Jirsa namířil trestný kop do břevna. Akce se pak střídaly na obou stranách. Hru hostů oživil Josef Kandráč, ale i jemu největší šanci po Kastnerově uličce chytil Pokorný. Derby tak skončilo zaslouženou remízou.

Branky: 39. Jirsa z PK – 41. P. Kandráč. Rozhodčí: Procházka. ŽK: Pokorný – Housa, Zajíček, J. Kandráč, Štajer. Diváci: 72. Střely na bránu: 4:5. Rohy: 2:8.

Čejetice: P. Pokorný – Čtyřoký, Ulman, Bartoš, Vránek (62. Malák) – Tlášek, Šebek, Brož, Kynych – Železný (90.+3 Petrtýl), Jirsa.
MSK: Moc – J. Zajíček, Housa (66. M. Lakatoš), Sameš – Z. Kučera, Pekař (57. J. Kandráč), Štajer, Kraus, Krejza (84. R. Lakatoš) – P. Kandráč, Kastner.

S vybrakovaným kádrem chce Čechie dohrát důstojně

Neveselý pohled byl na soupisku fotbalistů Čechie Čejetice před derby s Mnichovým Hradištěm. Poslední celek 1.A třídy opustily v zimě všechny opory, jediný zbylý, kapitán Lubomír Blažek, je zraněný. Trenér Radovan Hromádko tak složil mužstvo ze čtyř členů podzimního kádru, doplněné o šest hráčů béčka a dorostu a jedinou posilu, útočníka Miroslava Jirsu. Právě on zařídil vůbec první jarní gól Čejetic. „Bod beru, dokázali jsme s Hradištěm sehrát zcela vyrovnaný zápas a mohli jsme i vyhrát, kdyby se v závěru pískala jasná penalta. Šance měl ovšem i soupeř, tak je remíza zasloužená. Na víc v naší situaci nelze pomýšlet, chceme soutěž hlavně důstojně dohrát. Přiznávám, že 1.A třída je pro Čejetice momentálně nadstandard“, uvedl dlouholetý ligový fotbalista Radovan Hromádko. Po katastrofálním úvodu jara a třech debaklech se jeho svěřenci zvolna zlepšují. „Už před týdnem v Kouřimi to nebylo špatné, hlavně v obranné fázi je znát, že se nastoupilo poněkolikáté ve stejném složení a hráči si na sebe zvykají.“

Trenér Mnichova Hradiště Aleš Klain sledoval derby kvůli disciplinárnímu trestu z tribuny a vůbec se mu nelíbilo. „Možná jsme soupeře podcenili, nebo jsme se nechali ukolébat tím, že jsme na jaře ještě neprohráli. Nepřihráli jsme si, bylo to bez pohybu. Pro zranění chyběl Hofman, navíc musel odstoupit Housa“. V základní sestavě Hradiště překvapivě chyběl Josef Kandráč, nastoupil až ve druhé půli. „Nebyl jsem spokojený s jeho minulými výkony, hráč jeho talentu má na víc,“ sdělil Aleš Klain.