Dlouho se to očekávalo, po uplynulém víkendu je to jisté. Dvouleté účinkování fotbalistů Čechie Čejetice v I. A třídě je u konce. Poslední tři zápasy už na sestupu celku z boleslavského předměstí nemohou nic změnit.

„Nemyslím, že se to na nás nějak psychicky podepíše, víceméně jsme s faktem sestupu delší dobu počítali,“ potvrdil Petr Starý, který mužstvo vedl proti Rožďalovicím místo omluveného Radovana Hromádka.

Čechie po minulé výhře nad Zelenčí podlehla soupeři 1:3. „Projevilo se, že nám zase chyběli hráči, nemocní byli Kůtek a Bartoš. Nemáme adekvátní náhradu a stavíme buď zcela nezkušené mladíčky, nebo hráče, kteří už ukončili kariéru a nechali se přemluvit, aby ještě vypomohli,“ narážel Starý na start Šimáčka a Gruse. „Soupeř dal dva rychlé góly a pak už si vítězství zodpovědným výkonem pohlídal. Bylo znát, že jim jde o hodně.“

Otazník se vznáší i nad budoucností Čejetic v I. B třídě. Klub po zimním odchodu hlavního sponzora těžko shání finance a řadu hráčů má rozpůjčovaných na hostováních. Navíc někteří hráči, kteří měli být oporami čejetického týmu, už v soutěži svému mužstvo nepomohli.

„Pravděpodobně dojde ke sloučení do jednoho mužstva s béčkem, které postoupilo do třetí třídy,“ řekl Petr Starý.

Kterou soutěž znovu sloučená Čechie přihlásí? „Budeme o tom teprve jednat, rozhodne se až v létě,“ řekl k budoucnosti Petr Starý.

Bylo by smutné, kdyby sešup z I. A třídy klub se slavnou tradicí poznamenal výrazně jeho fotbalovou budoucnost.

KAREL JEDLIČKA