V bod už ani nedoufal, přesto ho svěřenci Břetislava Holuba, trenéra Kropáčovy Vrutice, dokázali v utkání I. B třídy v Kosmonosech vybojovat. „Z vyrovnávacího gólu Ládi Nováka v nastaveném čase jsem měl velkou radost, zbývalo jen málo času, navíc jsme do té doby dopředu nic nevymysleli,“ konstatoval Holub. „S tím jsme ale do Kosmonos přijeli, taktika byla defenzivní na pět obránců, aby nám tam nic nepropadlo. Bohužel jsme inkasovali ze situace, kdy šlo balon jednoduše odkopnout. Aspoň si cením, že jsme letos poprvé neobdrželi gól ze standardky. Posledních pět minut už jsem hráče posílal dopředu, vytvořili jsme si tlak a vyšlo to. Kluci z Kosmonos doplatili na neproměňování šancí,“ dodal trenér hostů.

Vrutický Slavoj měl povedenou první část soutěže, v extrémně vyrovnané soutěži ho ale pět zápasů bez výhry srazilo na sestupové příčky. „Potřebujeme se zvednout. Z posledních dvou utkání máme čtyři body, které mohou být nakonec zlaté. Že budeme plichtit v Kosmonosích, asi nikdo nečekal,“ oddechl si Břetislav Holub.

Jeho svěřenci ovšem zdaleka nemají vyhráno, na sestupové pozice mají k dobru stále pouhý bod. „Po podzimu jsme měli náskok a chtěl jsem dávat příležitost mladíkům, aby nemuseli cítit zodpovědnost za záchranu. Bohužel, vstup do jara jsme pokazili a nakonec mladí kluci v sestavě stejně jsou a perou se s tím.“

Holub nasadil čtyři dorostence, naopak největší opora chyběla. „Při rozcvičování si obnovil zranění Martin Korec, ale i Koutný hrál s nedoléčeným nártem. Když ten nedokáže zabrat, je to takové nijaké,“ pokrčil rameny Břetislav Holub.

KAREL JEDLIČKA