Dolní Bousov – Lužec 5:0

Dolnobousovský SK se hned po úvodním kole stejně jako loni usadil na čele I. B třídy. Za vítězstvím šel důrazně od samého začátku.

Nejprve si do volného prostoru naběhl debutant Šedivý a křížnou ranou po zemi prokázal střelecký instinkt. V 18. minutě Kubeček vypíchl míč váhajícímu stoperovi a své sólo zakončil rovněž neomylně – 2:0.

Šikovní ofenzivní hráči Lužce v prvním poločase zlobili, k zakončení se však dostali až v předposlední minutě, a to spíše náhodně, když se nákop J. Kučaby snesl téměř od pomezní čáry na břevno.

Pod ostrým sluncem rychleji ubývaly síly hostům. Kubeček i Švec jejich svatyni těsně minuli, zato v 60. minutě předvedli Bousovští nádhernou souhru. Michal Šolc vysunul do strany střídajícího Petra Novotného, jeho centr posunul Vacek na Vynikala, jenž vsítil třetí gól.

Florbalový reprezentant Novotný své umění ukázal znovu v 79. minutě, kdy v brejku ve dvou na jednoho naservíroval před odkrytou bránu Šolcovi a zanedlouho si oba vyměnili úlohy, výsledkem bylo zvýšení na 5:0.

Lužečtí se alespoň ubránili oslabení a k závěrečnému hvizdu se protrápili bez další pohromy.

Branky: 8. Šedivý, 18. Kubeček, 60. Vynikal, 79. M. Šolc, 81. P. Novotný. Rozhodčí: Šafránek. ŽK: 1:3. ČK: 83. M. Kučaba (L). Diváci: 115. Střely na bránu: 9:2. Rohy: 3:2. Poločas: 2:0.

DBSK: Buriánek – Kynčl, Švec, Zahrada, Havel (75. Klíma) – Vynikal, Bíšek, Kubeček, M. Šolc – Šedivý (58. P. Novotný), Vacek (71. Dajč).

Lužec: Prislupský – Stejskal, Tauchman, Rybář (14. Rigo), Špánek (71. Velický) – Uher, M. Kučaba, Kiš, J. Kučaba – Hrdlík (80. Hrdlička), Roučka.