DBSK – Dlouhá Lhota 3:0

Dohrávku 22. kola I. B třídy zvládli mnohem lépe domácí fotbalisté. Nováčkovi oplatili podzimní porážku 3:2 a k záchraně jim zbývá poslední krok.

Lhota neměla nárok, vyrovnanou partii hrála jen v oboustranně opatrném úvodu. Pak prošel středem hřiště domácí Kubeček a když mu v cestě nikdo nebránil, rozhodl se vypálit, a dobře udělal. Prudký míč zastavila po 25 metrech letu až síť – 1:0. I z druhé střely byl gól, když Michal Šolc svou přihrávkou vybídl ke skórování Vacka.

Horko bylo výhradně před hostující bránou. Pojistku přidal Bousov po strhující akci. Obránce Kalivoda vyšperkoval dravý průnik prudkou přihrávkou před bránu, kterou minul Vacek, ne však dobíhající Šolc, jehož střelu zblokoval na čáře hostující obránce. Odražený míč přistál před Kubečkem, jemuž v dorážce zabránil faulem Cepka. Pokutový kop proměnil bezpečně Budínský – 3:0.

I druhý poločas patřil k radosti většiny početného publika domácím. Hned ve 47. minutě Horákův pas po čáře sklepl Vacek Havlovi, ten mu míč vrátil, ale Vacek ve skluzu přestřelil. Dlouhá Lhota ohrozila bránu až v poslední čtvrtině zápasu, ale i po hlavičce Petra Šolce udržel Vynikal čisté konto.

Branky: 20. Kubeček, 30. Vacek, 37. Budínský z PK.

Rozhodčí: Tylchert. ŽK: 0:4. Diváci: 174. Střely na bránu: 10:3. Rohy: 3:3. Poločas: 3:0.

DBSK: J. Vynikal – Kalivoda, Bíšek, Budínský, Horák (66. Kosina) – P. Vynikal, Zahrada, Kubeček (79. Chmelo), Havel (54. P. Novotný) – M. Šolc, Vacek.

Dlouhá Lhota: Pechanec – Zelba (46. Jenč), L. Zdobinský, P. Šolc, Dubický – Cepka, V. Bejr, Jan Novotný (78. Vrabec), Javůrek – Limr (46. Rejmon), Jansík.