V neděli 14. března od 17 hodiny bude Městský stadion určitě našlapán až po střechu. Bude se hrát fotbalové utkání I. Gambrinus ligy FK Mladá Boleslav – AC Sparta Praha.

V dosavadních desíti vzájemných ligových zápasech se ani jednou nehrálo nerozhodně. Boleslav vyhrála pětkrát a zrovna tak prohrála pětkrát. Celkové skóre 13:17 je však výrazně nepříznivé pro Boleslav.

Boleslavští pražskou Spartu neporazili už dva roky a ve třech předchozích zápasech ji nedali ani jeden gól. Naposledy se radovali z výhry v pondělí 24. září 2007, kdy na sparťanském hřišti vyhráli gólem Radima Holuba. Z posledních čtyř utkání hraných v letech 2008 a 2009 mají Boleslavští ostudně negativní skóre 1:9.

Trenér Karel Stanner připustil, že odložení mistrovského utkání 18. kola Gambrinus ligy Příbram – Mladá Boleslav přineslo jeho mužstvu několik drobných nepříjemností. „Především se nečekaně prodloužil disciplinární trest stopera Rolka o další týden. Pro atmosféru v mužstvu bylo nepříjemné, když po nešťastné prohře s Kladnem čekali hráči o týden déle na další soutěžní utkání. Narušení zápasového rytmu jsme trochu napravili úterním přátelákem proti druholigové Čáslavi.“

A co bude potřeba, aby Boleslav proti Spartě uspěla?

„Potřebujeme začít dávat góly. Na tréninku se střelbě věnujeme, ale i přátelské utkání proti Čáslavi, které jsme sice vyhráli 3:1, potvrdilo, že nám střílení gólů jde hodně ztěžka. A Sparta, která inkasovala osm gólů za předchozích osmnáct mistrovských utkání, nám rozhodně střelbu v ničem neusnadní,“ konstatoval boleslavský kormidelník.

Kapitán mladoboleslavského mužstva Marek Kulič: „Musíme se vrátit k tomu, čím byla Boleslav pověstná, že jsme všichni hráli na sto procent, jezdili na hřišti po zadku a napadali důsledně soupeře. To nám přinášelo ovoce!“