13. kolo fotbalové Gambrinus ligy ročníku 2010/11 FK Mladá Boleslav – FC Viktoria Plzeň se hraje v sobotu 23. října od 18.20 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu. A půjde o tahák kola.

Celková bilance deseti dosavadních prvoligových zápasů je vyrovnaná. Každý ze soupeřů se třikrát radoval z výhry a čtyřikrát se hrálo nerozhodně. Celkový poměru gólů 12:9 vyznívá v boleslavský prospěch.

Jenže Plzeň v současné době přijíždí do Mladé Boleslavi z pozice prvního místa tabulky a její bodový náskok před soupeři je nevídaný. To pochopitelně favorizuje hosty.

„Dnešní Plzeň je něco v naší lize nevídaného, takže proti ní motivaci máme. Všichni hráči by měli udělat všechno pro to, aby Boleslav byla první, kdo Plzeň na podzim porazí. Dobře víme, kde má sílu a jde o to, aby se naši hráči s tím dokázali srovnat. Plzeň hraje ofenzivní fotbal, my se o něj snažíme taky. Určitě to bude pro diváky zápas atraktivní,“ řekl před střetnutím boleslavský kouč Karel Stanner.

V současném mladoboleslavském kádru je jediným plzeňským odchovancem Václav Procházka. Naopak František Ševinský a Miloš Brezinský z plzeňského kádru ve své profesionální kariéře působili také v Mladé Boleslavi.

Boleslavského kouče také trápí některé možné hráčské absence. Obránce Radek Šírl si v závěru utkání 12. ligového kola Hradec Králové – Mladá Boleslav 0:0 narazil bolestivě rameno a trénoval s úlevami. O jeho startu proti Plzni rozhodne lékař bezprostředně před utkáním.

Útočník Jan Chramosta dohrál utkání 12. ligového kola Hradec Králové – Mladá Boleslav 0:0 s bolestivě nakopnutým palcem na noze a v týdnu před utkáním 13. ligového kola netrénoval naplno. Také jeho start proti Plzni je nejistý.

Ofenzivní záložník Ondřej Zahustel po jarní operaci křížového vazu v koleni už naplno trénuje s prvoligovým kádrem, ale herní zatížení zatím podstupuje v juniorce při mistrovských utkáních ČFL.

Obránce či defenzivní záložník Tomáš Hrdlička po zranění postranního vazu v kolenu již začal s trénováním a do herního zatížení se pravděpodobně zapojí s juniorkou v ČFL.