FK Mladá Boleslav – Baník Most 0:2

Únava z fyzicky náročných soustředění uplynulého týdne, které Mostečtí absolvovali v Písku a Boleslavští v Harrachově, se projevovala v kombinačních nepřesnostech především v úvodu utkání.

Rodící se šance boleslavských Chramosty a Kuliče sudí zastavili kvůli ofsajdům. Ve 13. minutě ránu mosteckého Loose od levé tyče vyrazil Šeda. Ve 20. minutě běžel Loos sám na boleslavskou branku a jeho střelu pravačkou vytáhl Šeda na břevno.

V závěru první půlhodiny promarnil dvě příležitosti Táborský. Nejprve ve 28. minutě po Mendyho centru placírkou z pěti metrů přestřelil a o dvě minuty později z malého vápna hlavičkoval do brankáře.

Boleslavské zahazování střeleckých příležitostí Mostečtí potrestali tři minuty před přestávkou. Po centru z levé strany se trefil pod břevno Šedovy branky Da Silva - 0:1.

V prvních minutách druhé půle si boleslavští fotbalisté vynutili herní převahu. Nejblíže úspěchu byl Zahustel, ale jeho tvrdou střelu v 56. minutě mostecký brankář Kubásek vytáhl nad břevno.

V 59. minutě na hranici vlastní šestnáctky Hrdlička nesmyslně přihrával z levého kraje obrany stoperovi Janíčkovi. Bystrý Rusetski záměr vystihl, obehrál Janíčka a vzápětí i vybíhajícího Šedu, načež do prázdné branky snadno zvýšil mostecké vedení - 0:2.

Ve zbývající půlhodině se Boleslavští marně snažili gólově uspět. Nepovedlo se jim to ani jednou.

Branky: 42. Da Silva, 59. Rusetski.

Rozhodčí: Hrubeš. Diváci: 120. Poločas: 0:1.

FK Mladá Boleslav: Šeda - Kalina, Rajnoch (46. Procházka), Rolko (46. Janíček), Hrdlička - Nečas (46. Zahustel), Sylvestre, Opiela (46. Kúdela), Poláček (46. Sedláček) - Kulič (31. Mendy), Chramosta (31. Táborský). Připraven byl druhý brankář Miller.