Boleslavi bude chybět vykartovaný Janíček

Mladá Boleslav/ V neděli za přítomnosti kamer ČT se na Městském stadionu od 20 hodin bude hrát klíčový duel I. fotbalové ligy.

1.5.2009

Jan Svátek stíhá boleslavského Janíčka.Foto: František Panec

V dosavadních bojích o prvoligové body mezi boleslavskými a libereckými fotbalisty padlo třiatřicet gólů. Z devíti utkání Mladá Boleslav vyhrála čtyři, z toho tři na libereckém trávníku. Prohrála tři a všechny na domácím hřišti. Dvě z devíti utkání skončila nerozhodně.

Poslední vzájemné utkání FC Slovan Liberec – FK Mladá Boleslav 3:3 se hrálo v loňské neděli 2. listopadu na libereckém hřišti u Nisy. Šestigólovou přestřelku začal ve 12. minutě Kerič. Za pět minut vyrovnal Kalina. Ve 26. minutě Gebreselassie stáhl v šestnáctce Pecku, ale penaltu kopl Rajnoch nad Hauzrovu branku. Přesto Boleslavští poločas vyhráli. Ve 37. minutě skóroval Papadopulos.

Když v 67. minutě Kysela přidal třetí gól do liberecké sítě, bylo na boleslavské straně hodně veselo. Ovšem v 75. minutě Frejlach snížil a v 77. minutě Gebreselassie vyrovnal. V závěru unikajícího Kyselu před libereckým trestným územím strhl Holeňák. Rozhodčí Franěk však prokázal nečekanou otrlost, když odpískal konec utkání.

„Uděláme všechno pro to, abychom Liberec porazili. Bude to těžký zápas, protože je to přímý konkurent v boji o evropské příčky. Doufám, že hráči budou patřičně koncentrovaní,“ řekl před utkáním trenér Pavel Hapal. Mužstvu bude hodně chybět vykartovaný obránce Janíček. „S Janíčkovou absencí si poradíme,“ věří trenér Hapal.

1.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Škoda Octavia první generace.
AUTOMIX.CZ
7

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

Výměna karet na placené parkování už začala

OBRAZEM: Mladá Boleslav se mění ve vánoční město

Mladá Boleslav - S blížícím se začátkem adventního času byly ve čtvrtek instalovány na svá místa především na lampách pouličního osvětlení velké světelné vánoční ozdoby. Místním lidem i návštěvníkům budou zářit na cestu i dopřávat sváteční náladu až do začátku příštího roku.

Němec: Přišel jsem jako posila. To chci splnit!

Mladá Boleslav – V letošní jedenadvaceti zápasech za brněnskou Kometu zaznamenal útočník Vojtěch Němec osm bodů. Po příchodu na měsíční hostování má po třech zápasech v dresu Bruslařů body čtyři. Naposledy rozhodl gólem v prodloužení domácí zápas Boleslavi proti Olomouci.

Kraj chystá setkání se starosty. Budou velkým tématem odpady?

Střední Čechy – Na přípravy již třetího setkání se starosty obcí a měst začíná zvolna myslet středočeské hejtmanství. Půjde vlastně o první příležitost, kdy partnerům z radnic budou moci představit své vize, plány a záměry krajští radní v novém složení, vzešlém z říjnových změn v koalici. Setkání nicméně zatím není aktuální: uskutečnit by se mělo za čtvrt roku. „Chystá se na začátek března,“ konstatovala hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

K vážné nehodě se hasiči museli přímo prodírat

Střední Čechy – Těžká dopravní nehoda na Pražském okruhu u Jesenice nejenom zkomplikovala provoz na této dálniční komunikaci, ale také přinesla vážné problémy hasičům. Ve čtvrtek to připomněl Petr Svoboda z centrály středočeských hasičů, jenž současně upozornil na dlouhodobou potíž: zvláště na dálnicích se řidiči nechovají tak, jak by měli. Pokud dojde k maléru a oni přijíždějí ke koloně, postaví se tak, jak dorazili. A pěkně auto na auto, takže manévrovat je pak složité.