Ml. Boleslav – Č. Budějovice 0:0

Boleslavští fotbalisté nastoupili do utkání s cílem napravit bodový propad z prvních dvou střetnutí na domácí půdě.

Byli v první čtvrhodině sice aktivnější než soupeř, ale k žádné vážné brankové příležitosti to nevedlo. Na druhé straně hrozili hosté pouze sérií rohových kopů.
První velkou příležitost měl domácí Mendy ve 27. minutě, ale jeho střela z dobré pozice byla zblokována. Stejně tak nevyzrál Pecka střelou zblízka na budějovického gólmana Kučeru.

Hra domácích měla příliš mnoho nepřesností, na což diváci reagovali kriticky. Ještě před závěrem poločasu zraněného budějovického Žižku nahradil Mezlík.

První poločas skončil bez branek a jestli se očekával zvýšený tlak domácích v útočné fázi, ten se nedostavil.

Druhý poločas začal pro Boleslavské zděšením. Hned v jeho úvodu z velké dálky napřáhl Benát a trefil tyč!

Do šance se dostal v 56. minutě domácí Rolko, ale po rohovém kopu mířil hlavou pouze do břevna.

Poté Táborského vystřídal na hrotu mladý Nečas s cílem oživit hru domácího celku v útočné fázi.
Jenže útočníci Mladé Boleslavi se nedokázali prosadit a střetnutí spělo k bezbrankové remíze.
Tlak domácích v závěrečných minutách mohl zúročit střídající Sedláček. Ten v 90. minutě mířil do opuštěné branky, ale trefil pouze klubko hráčů před sebou.

Pavel Tobiáš, trenér Českých Budějovic: „Čekali jsme těžké utkání, ve kterém soupeř vyvine velký tlak a dobře jsme se na to připravili. Povedlo se nám boleslavské přednosti eliminovat, v prvním poločase jsme chvílemi byli fotbalovější. Boleslavští byli viditelně nervózní z nepovedených předchozích zápasů. Ve druhém poločase přidali a přesto jsme uhráli pro nás velmi cenný bod. Jsem spokojený, že jsme stačili zdatnému soupeři.“

Pavel Hapal, trenér FK Mladá Boleslav: „Bojovný zápas postrádal více kvality hlavně z naší strany, nevypracovali jsme si žádnou stroprocentní gólovou příležitost, což přičítám kvalitní defenzívě soupeře. Jediné co mě může potěšit, je nula na straně neinkasovaných gólů, ale nula na vstřelených gólech mně pochopitelně vadí. Vnímám, že mužstvo je pod čím dál větším tlakem, ale přestože nehráli Kalina a Papadopulos, je v Boleslavi kvalitní kádr a hráči musí popřemýšlet o svých individuálních výkonech.“

Boleslavští fotbalisté tak v jarních odvetách potvrdili, že se jim doma nedaří a nevyhráli už v třetím utkání.