Utkání 28. kola Gambrinus ligy FK Mladá Boleslav – SK Dynamo České Budějovicese hraje ve středu 5. května 2010 od 17.30 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu.

Mladá Boleslav hrála s Českými Budějovicemi o prvoligové body devětkrát a jenom jednou prohrála, a to v prvním duelu na konci srpna 2004. Od té doby pětkrát vyhrála a třikrát remizovala. Celkové skóre 16:10 je příznivé pro Mladou Boleslav. Poslední utkání na mladoboleslavském hřišti skončilo bezgólovou remízou.

Trenér Karel Stanner před utkáním proti Českým Budějovicím řekl: „Nic lehkého nás ve středu nečeká. V předchozích dvou zápasech jsme zcela střelecky selhali, na domácím hřišti se nám letos nedaří a Budějovice nejspíše přijedou s defenzivní taktikou. Hráči musí předvést maximální touhu po výhře a odpustit si individuální chyby při bránění. Jen tak se dočkáme po dvou prohrách zase plného zisku tří bodů.“

Boleslavské mužstvo bude do utkání postrádat některé hráče. Obránce David Brunclík byl v utkání 27. ligového kola Slovácko – Mladá Boleslav vyloučený po druhé žluté kartě, a tak si v utkání proti Českým Budějovicím odpyká disciplinární trest.

Útočník Marek Kulič si na tréninku natáhl úpony břišního svalstva a kvůli bolestem vynechal již dvě ligová utkání. Jeho start je stále nejistý.

Brankář Miroslav Miller si na tréninku ve čtvrtek 15. dubna zlomil prst na levé ruce a při očekávané rekonvalescenci čtyři až šest týdnů se již v jarní sezoně 2010 do branky nevrátí.

Záložník Ondřej Zahustel v utkání 23. kola Gambrinus ligy v Brně utrpěl ve střetu s Janem Kalabiškou zranění pravého kolena, po jehož odborném vyšetření lékaři diagnostikovali přetržený křížový vaz. Osmnáctiletý fotbalista v pátek 23. dubna podstoupil operaci v pražské Nemocnici Na Františku a nyní ho čeká nejméně půlroční rekonvalescence. V roce 2010 si fotbal nezahraje.

Útočník Luboš Pecka je v dlouhodobé rekonvalescenci po operaci páteře, kterou podstoupil 23. ledna 2010 v pražském Motole. Začal již s lehkým tréninkem, ale mimo zápasovou zátěž bude i ve zbytku jarní sezony.