Benátky – Štěchovice 2:2

V úvodním kole fotbalového krajského přeboru hostili benátečtí fotbalisté nováčka ze Štěchovic.V domácím dresu nemohl nastoupit Třasák, neboť si plnil povinnosti v prvoligové Mladé Boleslavi. Celé utkání notně poznamenal vytrvalý déšť.

Benátky se ujaly vedení z první přímé střely na branku. Hostující gólman Macho byl příliš daleko od své brankové čáry, když napřáhl z dobrých třiceti metrů Martin Korec a trefil přesně levý horní roh soupeřovy branky a potvrdil své střelecké schopnosti, které dokazoval v loňské sezoně v okresním přeboru v dresu postupující Kropáčovy Vrutice.

Benátečtí se do poločasu dočkali i druhé branky. Přibližně ze třiceti metrů napřáhl tentokrát další novic v benáteckém dresu Jakub Skramužský a na jeho střelu byl brankář Macho krátký.Ve druhém poločase déšť zesílil, což ubralo na kvalitě hry.

Hosté udeřili v 74. minutě, nejlepší štěchovický střelec z loňské sezony Jelínek hlavou přesně k tyči překonal Bejra.

Když už se zdálo, že by všechny body mohly zůstat v Benátkách, hosté udeřili podruhé. Centrovaný míč se snesl na hlavu Jelínka a štěchovický kanonýr podruhé rozvlnil síť – 2:2.

Benátečtí fotbalisté tak odmítli v premiéře soutěže tříbodový zisk.

Trenér Benátek Vladislav Nejedlý: „Do utkání jsme vstoupili nervózně a zakřiknutě, přesto jsme drželi míč na svých kopačkách. Nedařily se nám přihrávky ve středu hřiště. V prvním poločase nás vysvobodily dvě parádní trefy Korce a Skramužského. Do druhého poločasu jsme vstoupili s vědomím, že se asi nemůže nic stát a utkání dovedeme do vítězného konce. Ovšem opak byl pravdou! Soupeř se do nás zakousl a přišpendlil nás na naši polovinu. Bylo jen otázkou času, kdy dostaneme branku, což se také stalo a my jsme nakonec se štěstím uhájili alespoň bod!“

Branky: 32. Martin Korec, 41. Skramužský – 74. a 89. Jelínek. Rozhodčí: J. Svoboda. ŽK: Kohout, Holický – 20. Novák, 89. Petschl. Střely na branku: 7:7. Rohové kopy: 4:5. Střely mimo: 4:5. Diváci: 150. Poločas: 2:0.

Benátky: Bejr – Mareš, Skramužský, Rosenkranz, Kopecký – Bělík (78. Pára), Karásek, Kohout, Korejza – Davídek (59. Holický), Martin Korec.

Štěchovice: Macho – Cihelka, Müller, J. Novák, Drechsler – Servus (51. Lukeš), Cienciala (82. Kopp), Jelínek, Kondráš – Braný, Marek (65. Petschl)