Bezno – Dolnobousovský SK 1:5

Pořádným výpraskem skončilo ve fotbalové I. B třídě derby mezi Beznem a Dolním Bousovem. Domácí po něm klesli na poslední příčku tabulky, hosté se naopak vyšvihli do čela.

Za delší konec tahali od počátku Bousovští. V 15. minutě zamířil Kubeček do břevna a hned v následující Šolc šikovně přistrčil vhozený aut Bíškovi, který si pár metrů před velkým vápnem narovnal míč na pravačku a ranou k tyči zaskočil veterána Krejčíka.

Další z nedávných hráčů Čechie v dresu Bezna Kadlec vzápětí hlavičkoval „koníčkem“ o zem těsně nad, ale už ve 23. minutě bylo srovnáno. Středem obrany se prosmýkl Kolařík a překonal debutujícího dorostence Stránského – 1:1.

Bousov ale v úvodu soutěže našel nečekaného kanonýra ve Vladimíru Bíškovi. Ten po půlhodině hry zakončil sólo přes Kožíška kličkou Krejčíkovi a zkušeným zakončením – 1:2.

Bezno sice mělo hned po 20 vteřinách druhé půle obrovskou šanci, kdy M. Gruncl nastřelil jen Stránského, zbytek zápasu ale patřil hostům. Šolc ještě neuspěl, ale v 61. minutě Vackovu dělovku Krejčík neudržel a dobíhající Vynikal zvýšil na 1:3.

V závěru domácí otevřeli hru a jejich obrana se zcela sesypala. Další parádní průnik předvedl Bíšek, vypálil po zemi, Krejčík opět jen vyrážel a Vacek si dorážku vychutnal – 1:4. Další akci po ose Šolc – Bíšek – Vacek zakončil posledně jmenovaný střelou vedle z několika kroků. Chuť si spravil v poslední minutě, kdy dorazil střelu šestnáctiletého dorostence Krause do tyče – 1:5.

Branky: 23. Kolařík – 16. a 31. Bíšek, 82. a 90. Vacek, 61. Vynikal. Rozhodčí: Matějček. ŽK: 3:1. Diváci: 178. Střely na bránu: 5:13. Rohy: 6:6.

Bezno: Krejčík – T. Bajer, P. Bajer (87. L. Korejza), Kožíšek (46. P. Gruncl), Parýzek – M. Gruncl, Mőbius, Kadlec, Kiceluk – Kolařík, Kvajsar (79. V. Novák).

Dolní Bousov: Stránský – Procházka, Švec, Budínský, Kalivoda – P. Vynikal, Bíšek, Kubeček, Čech – Vacek (90.+1 Zumr), M. Šolc (88. J. Kraus).