Velice vydařený rozjezd do nové sezony zažívají fotbalisté Bakova. Po dvou kolech jsou s plným bodovým ziskem na čele I. A třídy. Obě vítězství přitom měla podobný scénář. V Čáslavi s tamním béčkem Bakovští prohrávali, ale ve druhé půli otočili dvěma góly Berana na 1:2. Proti Kutné Hoře pak poločasovou bezbrankovou remízu přetavili ve vítězství 3:0, když se po Reslovi opět dvakrát trefil Josef Beran.

„První poločas nebyl z naší strany ideální. V šatně jsem upozorňoval, že musíme mnohem důsledněji přistupovat k protihráčům a napadat jejich rozehrávku, což se záhy vyplatilo,“ konstatoval po utkání s Kutnou Horou bakovský trenér Ladislav Špringer. „Základem byla ale dobrá hra obrany v obou vítězných zápasech, přestože doma nemohl nastoupit Pelant a pravého beka musel hrát nouzově Zajíček,“ vysvětlil bakovský kouč.

Bakov přes léto takřka neobměnil kádr, jedinou posilou je dvacetiletý pravý záložník Jan Kvapil ze Staré Boleslavi, který se uvedl přihrávkou na třetí gól. „Podařilo se nám všechny hráče udržet včetně těch hostujících,“ uvedl Špringer. Pokud Bakovu vydrží forma, může letos myslet na překonání nejlepšího umístění od postupu do I. A třídy, kterým bylo 9. místo v ročníku 2006/2007.

KAREL JEDLIČKA