Žádný úsměv na tváři trenéra Mnichovohradišťského SK nevyvolala remíza jeho svěřenců v zahajovacím kole fotbalové I. A třídy s Červenými Pečkami. Není divu, Hradiště mělo celý zápas navrch, hodinu vedlo, neproměnilo penaltu, aby nakonec soupeř z jediné vážnější akce vyrovnal.

„Vyrovnávací gól mě hodně mrzí, předcházela mu série chyb na pravém kraji a ve středu obrany, kdy Kastner i Zajíček minuli balón a soupeř přišel snadno k bodu. Remíza je pro nás málo, i když zápasy proti nováčkům bývají nevyzpytatelné,“ podotkl Aleš Klain.

Trenér domácích našel ještě jednu příčinu neúspěchu: „Zranění nejlepšího střelce Pavla Kandráče hned v páté minutě nám nabouralo taktiku, celou přípravu jsme zaměřili na spolupráci bratrů Kandráčů na hrotu. Pekař ho zastoupil krásným gólem, ale ke konci už vypadával z tempa.“

Hradiště bylo nejúspěšnějším celkem jara a v I .A třídě má letos vysoké ambice. Napomoci by měl i tvořivý záložník Martin Hrdina, který už v minulosti za MSK hrál a nyní jej znovu posílil z Dobrovice. Kromě něj získalo Hradiště i talentovaného Miroslava Pešána z Kosmonos, naopak do Židněvse zamířil znovu Zdeněk Kraus.

Domácí zaškobrtnutí musí Mnichovo Hradiště napravit hned tento víkend, kdy přivítá opět na svém hřišti Brandýs. „Budeme už mít k dispozici Sameše, který proti Pečkám chyběl. Start Pavla Kandráče je s otazníkem, půjde do nemocnice na vyšetření kolena,“ dodal Aleš Klain.

KAREL JEDLIČKA