Sporting Mladá Boleslav – Rozhodčí 6:1

Velmi netradičního soupeře si pro své druhé přátelské utkání pozvali do Krnska hráči Sportingu. Postavili se totiž proti fotbalové jedenáctce, složené až na jednu výjimku pouze z fotbalových rozhodčích boleslavského regionu.

A, v nadsázce řečeno, pomstili se jim za všechny fotbalové kluby za všechna příkoří, která se na ně snáší z jejich píšťalek a žluto–červených kartonků.

Sporting arbitry vůbec nešetřil a nadělil jim potupnou šestku. „Počkejte, až vás budu pískat,“ naznačoval možnou odplatu mladíkům Sportingu jeden z poražených mužů v černém. Ti nastoupili ve velmi zajímavé sestavě. Branku například hájil předseda Mladoboleslavského fotbalového svazu Martin Vlk.

Od úvodních minut prokazoval ale také své útočné choutky, když se snažil prosadit v pokutovém území při každém rohovém kopu hostujícího mužstva.

Na stoperu nastoupil jeden z iniciátorů akce Radek Votoček. Ten se s postupem času dostal přes zálohu do útoku, až nakonec skončil na pozici brankáře!

V záloze tvořil hru společně s nejnebezpečnějším mužem zápasu na straně rozhodčích, Miroslavem Vlkem, také vítěz ankety Boleslavského deníku O nejlepšího rozhodčího, Petr Janda. Hlavu domácím záložníkům také motal extrémně technicky nadaný Jan Kočárek.

Rozhodčím však nepomohl ani fakt, že dobrých dvacet minut hráli ve dvanácti hráčích, což uniklo pozornosti rozhodčího Petra Pažouta, jenž se nevešel do nabitého kádru a zápas tak musel odpískat. Nutno podotknout, že mu jeho roli jeho kolegové z řad rozhodčích neusnadnili, a tak je Pažout musel krotit několika žlutými kartami a neustálým napomínáním. Z lavičky náhradníků musel dokonce vykázat neposlušného trenéra atypické jedenáctky Onřeje Pechance.

Do druhého poločasu pak rozhodčí „vypustili“ do hry také obávané útočné duo rychlíků Sobalík – Hloucal! Ani ti se však nedokázali prosadit. A tak brankář Sportingu v samém závěru, ze strachu z možné pomsty ze strany rozhodčích při mistrovských zápasech, propustil do branky lehký centr Nováka, čimž sudí zaznamenali alespoň čestný úspěch.

Branky: Merbs 2, Javůrek, Křepelka, Košvanec, Šichta – Novák.

Rozhodčí:
Pažout. ŽK: Novák, Martin Vlk. Diváci: 30. Poločas: 2:0.

Sporting: Bílek - Sedlák, Blažek, Nevosad, Míšek - Jindra, Velda, Merbs, Javůrek - Čáslava, Křepelka (Košvanec, Šichta, Vaněk, Povšík).

Rozhodčí: Mar. Vlk – Tvaroh, Votoček, Chovanec, Vrabec – Švarc, Mir. Vlk, Kočárek, Janda – Novák, Smolka (Vízek, Sobalík, Hloucal).