Ve víkendových zápasech I. B třídy se ze čtveřice mladoboleslavských celků za čtyři body radovaly pouze Pěčice. Ty rozhodly domácí zápas s Vysokou v závěru zápasu z nařízené penalty.

Stejný osud měl zápas v Lužci, kde se představil Bakov. O hubeném vítězství nakonec rozhodl Lužec až z penalty. Těsně před koncem zápasu došlo ke smolnému kontaktu Smetanovy ruky s balónem těsně před vápnem. S ohledem na vývoj zápasu bylo jasné, že rozhodčí to viděl jinak. Bakovský obránce tak na poslední chvíli nechtěně usnadnil rozhodčím naplnit scénář, jak pomoci domácím ke třem bodům.

„Domácí neměli žádnou šanci, my jsme naopak k žádné nebyli připuštěni. Terén hrozný, odpovídající pralesní lize. Remízový zápas. Nic dalšího není nutné k průběhu utkání dodávat," uvedl po zápase trenér Jaroslav Maryška. Tříbodový zisk notně potěšil domácího kouče Zdeňka Havla. „Jsem šťastný, že se nám to povedlo. Zápas byl oboustranně bojovný a vyrovnaný, výsledku by spíš odpovídala remíza. Nakonec jsme byli šťastnější."

Gólové rozuzlení přinesla 84. minuta, kdy bakovský Smetana zahrál míč ve vápně rukou a Hrdlík se z nařízené penalty nemýlil. Spekulace, zda se zákrok stal v pokutovém území či mimo něj, plní internetové diskuze fanoušků obou táborů.

Kněžmost si přivezl bod z odpočtem bodů zmítaných Záryb. Hosté měli v úvodu zápasu několik šancí, ale trefil se jenom z přímého kopu Beran. Za domácí dokázal vyrovnat Babovák, ale poslední slovo mohl mít opět Kněžmost, ale svou šanci nevyužil.

Dolnobousovský SK jel na hřiště vedoucí Pšovky a prohrál zde 1:3. Zatímco domácí měli problém s proměňováním šancí a v závěru poločasu a v úvodu druhého i přesností hry, hosté si stěžovali na řízení utkání ze strany rozhodčího, a to hlavně po nařízené penaltě.

Záryby – Kněžmost 1:1 (0:1)
Branky: Babovák – Beran. Rozhodčí: R. Hlavnička. Diváci: 83.

Pšovka – DBSK 3:1 (1:0)
Branky: Miřatský z PK, Mrvík, Chytil – Kubeček. Rozhodčí: Bartůšek. Diváci: 110.

Pěčice – Vysoká 1:0 (0:0)
Branka: Gregor. Rozhodčí: Kosina. Diváci: 40.

Lužec – Bakov 1:0 (0:0)
Branka: 84. Hrdlík z PK. Rozhodčí: P. Kubečka. ŽK: 3:5. Diváci: 150.