Už v pondělí ráno se sešli prvoligoví fotbalisté FK Mladá Boleslav k prvnímu tréninku letní přípravy. Po něm nasedli do autobusu, který je přepravil k týdennímu kondičnímu soustředění ve Špindlerově Mlýně.

Úvodní rozcvičení prvního tréninku řídil jeden z Hapalových asistentů, Oto Brunegraf, brankáře si vzal do parády Ladislav Maier.

Většinu tréninkového času se konal turnaj ve stísněném prostoru necelé čtvrtiny běžné hrací plochy. Hráči rozdělení do tří družstev bojovali o každý míč a nikdo nevypustil jediný souboj. První gól turnaje dal navrátilec Luboš Pecka.

Nejlépe turnajové zápolení zvládli Pomerančoví (Miller, T. Sedláček, Schubert, Ševinský, Janíček, Hrdlička, Kysela, Holub, Kalina), kteří ve čtyřech zápasech nastříleli soupeřům patnáct gólů. Měli v sestavě dva nejproduktivnější střelce, neboť Holub se trefil pětkrát a Hrdlička čtyřikrát. Neprohráli ani jedno utkání a rekordně rozdrtili 8:1 Modré (Šeda, Pecka, Dittrich, Opiela, Poláček, Kopic, Mach, Řezníček), kteří skončili druzí při dvou porážkách. Nejhorší bilanci s třemi porážkami měli Zelení (Kubásek, Rolko, M. Sedláček, Mendy, Ganugrava, Procházka, Nečas, Rajnoch).

Fotbalu ani střelby na branku se nezúčastnili Táborský s Brunclíkem, kteří s poraněnými kotníky jenom vyklusávali. Vůbec netrénovali Pižanowski, který stále marodí po únorové operaci kolena, Hodúr, který s největší pravděpodobností přestoupí do slovenského Ružomberku, Fabián, jenž po jarním zranění dohrával sezonu s juniorkou a do přípravy áčka se zapojí později. Riegel s Vaněčkem míří do Dynama České Budějovice.