Aktuální lídr fotbalové Gambrinus ligy se postaví do cesty mladoboleslavským fotbalistům ve 12. kole soutěže.

V sobotním zápase, který odstartuje v Generali Areně v 18.20 hodin, je favoritem samozřejmě domácí tým. Boleslav však určitě neprodá svojí kůži lacino.

Avšak bilance dosavadních čtrnácti vzájemných ligových zápasů není pro Boleslav povzbuzující. Vyhrála pětkrát, Sparta osmkrát a jen jednou se hrálo nerozhodně.

Všech pět vítězství si Boleslav připsala v sedmi úvodních duelech. Potom v sedmi dalších zápasech jen prohrávala a jednou remizovala, když před rokem na podzim 2010 Spartě zachránil bod v předposlední minutě Bony Wilfried.

Celkové skóre 16:23 je výrazně nepříznivé pro Boleslav čekající na výhru čtyři roky. Naposledy se jí to povedlo 24. září 2007. Tehdy utkání na Letné rozhodl v 84. minutě Radim Holub po přihrávce Mendyho. Holub byl na hřišti od 67. minuty, kdy vystřídal Kyselu.

„Sílu Sparty, která je zaslouženě lídrem ligy, respektujeme, ale zároveň věříme, že i proti ní můžeme uspět, protože máme momentálně dobrou sportovní formu. Liberec i Teplice nám ukázaly, že se proti ní dá hrát,“ prohlásil mladoboleslavský klouč Miroslav Koubek.