Dalším společným jmenovatelem se stal jediný bodík – hostující tým ve třech kolech jediný ztratil (domácí plichta s Bousovem), zatímco domácí jediný získali remízou na Pšovce.

„I když jsou hosté jako my nováčkem, slabý soupeř to rozhodně nebude,“ měl jasno v předzápasové prognóze domácí trenér Tomáš Pšenička. „Mají mladý a rychlý tým z hráčů, z nichž někteří prošli mladoboleslavskými mládežnickými celky. Nebude to jednoduché.“

Na otázku, s čím přijely k utkání Pěčice, odpověděl trenér Aleš Klain: „Chtěli bychom tu získat bod a doufám, že se nám to podaří.“

Hosté začali v podmračeném odpoledni „zhurta“. Hned od prvních minut převzali iniciativu, dobrým pohybem a přesnými přihrávkami zaskočili Byšice, které se naopak rozjížděly jen velmi zvolna. Domácí působili ospale, až zakřiknutě a po čtvrthodině – „díky“ chybám svých zadních řad – doslova nabídli hostům vedení. Šanci neomylně zužitkoval Josef Kandráč.

V 18. minutě všem přítomným zatrnulo, když po srážce hlavami zůstala ležet na trávníku dvojice hráčů. Zatímco domácí Lauda neměl vážnější následky, na čele hostujícího Tůmy vyskočila obrovská boule, která ho donutila ve druhé půli vystřídat.

Po půlhodině hry o sobě dali vědět domácí, ale Lauda v tutovce napálil zblízka míč jen do gólmana Pokorného.

Po přestávce se obraz hry poněkud změnil. Domácí pochopili, že musí zvětšit útočnou aktivitu, nicméně té chyběl důraz a hlavně přesnost v zakončení. Navíc hosté využívali každou příležitost k rychlým brejkům, jako například v 59. minutě, kdy Beneš v poslední chvíli uhasil „požár“ po úniku Pavla Kandráče.

O minutu později točil Jurčovský svůj trestný kop rovnou do šibenice, ale Pokorný vytáhl míč parádním zákrokem na rohový kop.

Domácí se stále více tlačili do útoku a zapomínali zavírat „zadní vrátka“, za což byli v 70. minutě málem potrestáni. Hubač vtipně přehodil Radimského, ale trefil pouze břevno byšické branky. Na druhé straně se neujala pěkná střela Jurčovského.

V hektickém závěru se domácí vehementně snažili vyrovnat, ale neměli potřebný klid v koncovce. Navíc se dost zlobili na sudího Macháčka, který přes několikeré střídání ve druhé půli nastavil jen dvě minuty a zápas ukončil v momentu, kdy měly Byšice zahrávat rohový kop.

„Měli jsme špatný začátek, pak jsme se zvedli. Soupeř hrozil z rychlých brejků. Sudí nám odepřel možnost bojovat o výsledek až do konce,“ zlobil se po utkání domácí kouč Pšenička. „Myslím, že jsme si výhru zasloužili, další dvě gólovky jsme nedali. S výsledkem jsme vrcholně spokojení,“ dodal trenér hostí Klain.

Byšice – Pěčice 0:1 (0:1)
Branka:
15. J. Kandráč. Rozhodčí: K. Macháček. ŽK: 2:3. Byšice: Radimský – Proksch – Beneš, Jindřich – Kadlec (78. Čermák), Čurda, Menčl, Resl – Jurčovský, Zavadil – Lauda.Pěčice: Pokorný – Šneidr, Tůma(73. Kalužák), Parýzek, Čapek(58. Bůžek) – Volf, Blažek, Charvát, Hubač – P. Kandráč(90. Ramhartner), J. Kandráč.