Spanilá jízda pěčického nováčka pokračovala i v Byšicích

Byšice – Los čtvrtého kola skupiny B středočeské I. B třídy určil ke vzájemnému souboji dva týmy, které loni „brázdily okresní vody“ – Byšice na Mělnicku, Pěčice na Mladoboleslavsku.

19.9.2011 1

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Dalším společným jmenovatelem se stal jediný bodík – hostující tým ve třech kolech jediný ztratil (domácí plichta s Bousovem), zatímco domácí jediný získali remízou na Pšovce.

„I když jsou hosté jako my nováčkem, slabý soupeř to rozhodně nebude,“ měl jasno v předzápasové prognóze domácí trenér Tomáš Pšenička. „Mají mladý a rychlý tým z hráčů, z nichž někteří prošli mladoboleslavskými mládežnickými celky. Nebude to jednoduché.“

Na otázku, s čím přijely k utkání Pěčice, odpověděl trenér Aleš Klain: „Chtěli bychom tu získat bod a doufám, že se nám to podaří.“

Hosté začali v podmračeném odpoledni „zhurta“. Hned od prvních minut převzali iniciativu, dobrým pohybem a přesnými přihrávkami zaskočili Byšice, které se naopak rozjížděly jen velmi zvolna. Domácí působili ospale, až zakřiknutě a po čtvrthodině – „díky“ chybám svých zadních řad – doslova nabídli hostům vedení. Šanci neomylně zužitkoval Josef Kandráč.

V 18. minutě všem přítomným zatrnulo, když po srážce hlavami zůstala ležet na trávníku dvojice hráčů. Zatímco domácí Lauda neměl vážnější následky, na čele hostujícího Tůmy vyskočila obrovská boule, která ho donutila ve druhé půli vystřídat.

Po půlhodině hry o sobě dali vědět domácí, ale Lauda v tutovce napálil zblízka míč jen do gólmana Pokorného.

Po přestávce se obraz hry poněkud změnil. Domácí pochopili, že musí zvětšit útočnou aktivitu, nicméně té chyběl důraz a hlavně přesnost v zakončení. Navíc hosté využívali každou příležitost k rychlým brejkům, jako například v 59. minutě, kdy Beneš v poslední chvíli uhasil „požár“ po úniku Pavla Kandráče.

O minutu později točil Jurčovský svůj trestný kop rovnou do šibenice, ale Pokorný vytáhl míč parádním zákrokem na rohový kop.

Domácí se stále více tlačili do útoku a zapomínali zavírat „zadní vrátka“, za což byli v 70. minutě málem potrestáni. Hubač vtipně přehodil Radimského, ale trefil pouze břevno byšické branky. Na druhé straně se neujala pěkná střela Jurčovského.

V hektickém závěru se domácí vehementně snažili vyrovnat, ale neměli potřebný klid v koncovce. Navíc se dost zlobili na sudího Macháčka, který přes několikeré střídání ve druhé půli nastavil jen dvě minuty a zápas ukončil v momentu, kdy měly Byšice zahrávat rohový kop.

„Měli jsme špatný začátek, pak jsme se zvedli. Soupeř hrozil z rychlých brejků. Sudí nám odepřel možnost bojovat o výsledek až do konce,“ zlobil se po utkání domácí kouč Pšenička. „Myslím, že jsme si výhru zasloužili, další dvě gólovky jsme nedali. S výsledkem jsme vrcholně spokojení,“ dodal trenér hostí Klain.

Byšice – Pěčice 0:1 (0:1)
Branka:
15. J. Kandráč. Rozhodčí: K. Macháček. ŽK: 2:3. Byšice: Radimský – Proksch – Beneš, Jindřich – Kadlec (78. Čermák), Čurda, Menčl, Resl – Jurčovský, Zavadil – Lauda.Pěčice: Pokorný – Šneidr, Tůma(73. Kalužák), Parýzek, Čapek(58. Bůžek) – Volf, Blažek, Charvát, Hubač – P. Kandráč(90. Ramhartner), J. Kandráč.

KAREL HORŇÁK

19.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Nehoda v Závisti na Blanensku. Pro vážně zraněného muže přiletěl vrtulník.
10

Smrtící silnice: Víc lidí zabijí řidiči osobáků než kamioňáci

Škoda Karoq.
3

Škoda Karoq se od ledna vyrábí v Mladé Boleslavi

Praha, Ml. Boleslav /FOTOGALERIE/ - Zlaté a stříbrné medaile si vezou z pražské soutěže orientálních tanečnic dětské i dospělé tanečnice z Taneční skupiny TS Shareefa. V pražských Bohnicích se v divadle Za plotem konal další ročník soutěže Orientální princezny tančí.

Moře trávy, tři zahradníci za mřížemi a Drahoš i Pavlásek na Slovácku: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 22. ledna 2018.

OBRAZEM: Milovičtí koníci se přesunuli na východ

Milovice, Hradec Králové - Loňská mláďata divokých koní z Milovic se od soboty zabydlují ve dvou nových lokalitách.

Labská stezka je nejlepším turistickým produktem

Střední Čechy - Labská stezka se po roce znovu stala držitelkou prestižního ocenění. 18. ledna na brněnském výstavišti získala 1. místo ve Velké ceně cestovního ruchu 2017/2018 v kategorii Nejlepší turistický produkt. Vede od pramene Labe v Krkonoších až k Severnímu moři u německého Cuxhavenu, dlouhá je téměř 1 300 kilometrů. Odborníci ji dokonce hodnotí jako fenomenální evropskou dálkovou cyklotrasu.