Po devatenácti kolech jste na prvním místě. Panuje tedy v Chotětově spokojenost?
Zatím samozřejmě spokojeni jsme.

Byl cíl hrát o postup už před sezonou?
Základní cíl byl figurovat v první pětce. O postupu před sezonou nikdo moc nemluvil.

A teď už mluví?
Není to dané tak, že bychom na tom úplně lpěli. Ale samozřejmě jsme ty cíle přehodnotili, kdo by to tak neudělal. Není to pro nás nějaká top priorita, ale samozřejmě bychom se o postup rádi poprali. Když se to nepovede, tak se svět nezboří. Protože jsme si vědomi, že kdyby postup vyšel, tak by to pro nás přinášelo další věci s tím spojené. Ať už se to týká navýšení rozpočtu, posílení kádru a další organizační věci.

V případě, že by se to povedlo, tak byste postup brali?
V této fázi už asi ano. Nějakým způsobem jsme se o tom už na vedení bavili. Kdyby to vyšlo, abychom na to byli připraveni.

Do konce ale zbývá ještě sedm kol…
Přesně tak. My jsme si toho vědomi, navíc nejtěžší soupeři nás ještě čekají. V podstatě jsme hráli zatím jenom se spodkem tabulky. Pro nás to bude ještě hodně těžké. Navíc soutěž je letos hodně vyrovnaná, je to skvělý dramatický ročník. Můžeme dvakrát prohrát a najednou budeme pátí.

Koho tedy do závěru favorizujete jako největší soupeře?
Určitě obě béčka celků z krajského přeboru. Ti mají výhodu minimálně v šířce kádru, kdy hlavně v domácích zápasech doplňují sestavu áčkaři. A ještě trošku více než Rejšice bych favorizoval Mnichovo Hradiště, které má hodně kvalitní mladíky. A nemůžeme ani zapomenout na Kněžmost, který už krajskou soutěž hrál a má zkušený tým. A také na Doubravu. Té se teď uzdravili někteří hráči a ta také neřekla poslední slovo. Bude to hodně dramatický závěr a do konce bude ve hře hodně týmů. Já bych si přál, abychom mezi nimi byli i my.

Pro Chotětov je tato sezona ve znamení sklízení ovoce za dlouhodobou práci? Vnímáte to tak?
Když jsem přišel z Benátek, tak jsme si museli zvykat na to, že se musí všechno dělat zase od píky. Shánění příspěvků, nebyla žádná mládež – proto si cením toho, že nám nyní fungují dva týmy dospělých a mládež. Na zápasy chodí hodně lidí včetně dětí a žen, máme tady skvělou atmosféru. To je pro nás odměna za tu dlouhodobou mravenčí práci.