Když už má být týdenní pobyt v horském prostředí náročný kondiční přípravou, tak ať se ubytování a stravování co nejvíce podobá poklidným domácím podmínkám. To si nejspíše řekli šéfové juniorského týmu při plánování lednového soustředění. A příhodné prostředí podle zmíněných parametrů našli v útulném penzionu Habr v Horním Maršově. „Všechno je tady fajn a kuchař super,“ zdůraznili fotbalisté gastronomickou péči šéfkuchaře Davida Brata.

Pro juniory je týden od 12. do 17. ledna v hornomaršovském penzionu Habr všechno možné, jenom ne rekreační pohoda. Trenérem Hlouškem nařízený denní režim připomíná spíše vojenské cvičení, než fotbalové soustředění. Budíček v 6.30 a večerka ve 22.30 hodin.

Šestnáctihodinová šichta začíná první tréninkovou fází od 7 do 7.45 hodin v tělocvičně. Teprve po ní je čas na snídani. Druhá fáze od 9.30 do 11.30 hodin probíhá v terénu na běžkařských lyžích. Po obědě a krátkém vytrávení následuje třetí tréninková fáze od 14,30 do 16 hodin s běháním bez lyží do svahu a v hlubokém sněhu. Od 16 hodin na hráče čeká rozpálená sauna a od 20 do 21 hodin čtvrtá fáze s aerobikem v gymnastickém sále místní školy.

Tak to platilo každý den po celý třetí lednový týden. Výjimkou byla středa, ale jenom v pozdním odpoledni, kdy juniorka hrála přátelské utkání v Trutnově.
S trenérem Josefem Hlouškem, jeho asistentem Adrianem Vizingrem a masérem Pavlem Horeckým se do Horního Maršova vypravili Pavel Stuchlý, Jan Ehrenberger, Petr Pára, Kristián Zbrožek, Martin Mrvík, Michal Horák, Ondřej Zahustel, Martin Kučera, Martin Vajgl, Tomáš Fabián, Tomáš Kadlec, Stanislav Humaj, Jan Chramosta, Zdeněk Malík a Jiří Schubert. Chyběli Sedláček, Svoboda a Murárik, které trenér Hapal přizval k soustředění s prvoligovým týmem, Bořil, jenž odjel s osmnáctiletou reprezentací Česka ke dvěma přátelským utkáním do Portugalska, a Ganugrava, pro kterého sportovní ředitel Kudela hledá uplatnění mimo boleslavský klub formou hostování.

JAN FIDLER